Přeskočit na obsah

Tiskové zprávy

01. prosince 2022

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.


30. listopadu 2022

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.


30. listopadu 2022

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.


30. listopadu 2022

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.


30. listopadu 2022

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.


30. listopadu 2022

Brno chce hostit šampionáty mladých basketbalistek

Brněnští radní vzali na vědomí záměr České basketbalové federace zúčastnit se výběrového řízení na pořadatelství MS žen U19 a U17 v basketbalu v letech 2025 a 2026.


30. listopadu 2022

Minigranty Mendel 2022 končí. V podzimní výzvě uspělo dalších 5 projektů

Minigrant Mendel 2022 ve výši až 50 tisíc korun na podporu kreativních nápadů spojených s 200. výročím narození Gregora Johanna Mendela získá od města posledních 5 projektů.


30. listopadu 2022

Marketing města a městských společností efektivně a smysluplně. Jak na to, poradí Brnu i odborníci ze soukromého sektoru

Zástupci města doplnění o odborníky z komerční sféry – tak vypadá složení nové Rady pro marketing města Brna. Odborná pracovní skupina, která se bude scházet každé dva měsíce, pomůže s definováním priorit, dlouhodobých cílů a tvorbou koncepčních dokumentů. Předsedkyní jmenovalo vedení města uvolněnou zastupitelku pro marketing Kateřinu Jarošovou, místopředsedou na základě nominace samotných marketérů Petra Lesenského.


30. listopadu 2022

Část magistrátní budovy získala novou zelenou střechu

Na části budovy Magistrátu města Brna na Kounicově 67 je nová extenzivní zelená střecha. Střecha pokrytá vegetací šetří výdaje za energie, ochlazuje budovu, snižuje hlučnost a prašnost a přispívá tak k lepšímu klimatu. Realizace byla dokončena v říjnu.


29. listopadu 2022

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.


29. listopadu 2022

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.


23. listopadu 2022

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.


23. listopadu 2022

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.


22. listopadu 2022

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.


21. listopadu 2022

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.


18. listopadu 2022

Začíná tradiční vánoční akce Brno iD. Ve hře jsou opět tři roční šalinkarty a další ceny

Uživatelé full účtu e-shopu městských služeb Brno iD se mohou opět zapojit do tradiční vánoční akce a vyhrát nejen poukaz na roční předplatní jízdenku na MHD, ale také na cestu lodí po přehradě nebo na vstup na brněnská sportoviště. Přihlašování bylo spuštěno dnes a potrvá do 18. prosince.


17. listopadu 2022

Nové slavnostní osvětlení centra města je spuštěno. Dnes do půlnoci svítí v barvách trikolóry, od zítřka si lidé mohou prohlédnout, co dalšího umí

Nekonečné opravování zastaralého zařízení už nemělo smysl. Brněnští radní proto před dvěma lety odsouhlasili záměr vytvoření a instalace nového slavnostního osvětlení centra města. Girlandy, jejichž podoba vzešla z designérské projektové soutěže, se poprvé rozsvítily dnes večer, a obohatily tak festival Brněnský sedmnáctý.


16. listopadu 2022

Výtěžek brněnské Sbírky potravin byl rekordní, lidé byli vstřícní a štědří

Do letošní podzimní potravinové sbírky se již tradičně zapojili i dobrovolníci z Odboru sociální péče Magistrátu města Brna. Na pomoc potřebným se jim v sobotu 12. listopadu 2022 v hypermarketu Tesco v Králově Poli podařilo vybrat rekordní množství potravin a drogistického zboží.


16. listopadu 2022

Studenti se v 12. ročníku soutěže MUNISS zaměří na Technologický park

Brněnský Technologický park se promění na městskou laboratoř v meziuniverzitní soutěži MUNISS 2023. Nápady a nová řešení studentů, kteří se do soutěže zapojí, budou za podpory města i samotné městské společnosti Technologický park Brno otestovány v reálném prostředí. Přihlašování je pro studenty otevřeno do 25. listopadu.


16. listopadu 2022

Brněnské kulturní fórum: Ohlédnout se a hodnotit je základ

Patnácté setkání Brněnského kulturního fóra se zaměří na důležitost evaluace a vyhodnocování procesů v kultuře. Odehraje se 23. listopadu v CO.LABS na Kounicově a zahrne přednášky, debaty i networking.