IGNIS BRUNENSIS od soboty 8. června na Brněnské přehradě. Připravené jsou čtyři umělecké ohňostroje a dvě dronové světelné show s premiérou 250 dronů - Tiskový servis

IGNIS BRUNENSIS od soboty 8. června na Brněnské přehradě. Připravené jsou čtyři umělecké ohňostroje a dvě dronové světelné show s premiérou 250 dronů

  • 03. června 2024
  • 2 minuty čtení

Ohňostrojné prelude s názvem „Chci tančit!“ zahájilo 1. června na Brně-jihu sedmadvacátý mezinárodní festival uměleckých ohňostrojů REGIOJET IGNIS BRUNENSIS. Hlavní část na hladině Brněnské přehrady startuje v sobotu 8. června a potrvá do 19. června. 

„Soutěž uměleckých ohňostrojů Česka, Německa, česko-evropského týmu a Rakouska doplní o sobotách na Brněnské přehradě dronové světelné show. Ty se letos podařilo navýšit na letku 250 dronů. V Brně nás díky tomu čeká česká premiéra takto velkých animovaných představení svítících dronů," upřesňuje program na přehradě brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Diváci uvidí na Brněnské přehradě čtyři velkolepé ohňostroje – v sobotu 8. června se představí Česko s představením „Dobytí ráje“, které je poctou Ivanu Martinkovi, ohňostrůjci a spoluzakladateli „Ignisu“. Následně bude pokračovat ve středu 12. června Německo a ohňostroj „Tanec andělů dva kroky na cestě do pekla“, v sobotu 15. června česko-evropské ohňostrojné představení „Duhová rapsodie“. Na závěr ve středu 19. června předvede Rakousko show s názvem „Přátelství“.

Před sobotními ohňostroji na přehradě (8. 6. a 15. 6.) se můžeme znovu těšit na dronová světelná představení. Po „dvoustovkových“ představeních v minulých dvou ročnících IGNIS DRONE SHOW je na letošek připravena premiéra v Česku rekordních 250 dronů. Dvě show spojené s hudbou, každá s 250 svítícími drony, budou tvořit animované obrazy nad vodní hladinou.

„IGNIS BRUNENSIS a IGNIS DRONES jsou vždycky show. V sobotu 8. června připomene úvodní dronové představení 20 let Česka v Evropské unii, druhá show o týden později udělá z přehrady rovnou celé moře. Těším se na skvělou podívanou,“ připojuje se k festivalové pozvánce na IGNIS DRONE SHOW jihomoravský hejtman Jan Grolich.

 

Další články z rubriky