Přeskočit na obsah

Zastupitelé se zabývali projektem Janáčkova kulturního centra nebo spoluprací s investory. Schválili také dotace do různých oblastí

06. dubna 2022 2 minuty čtení
(fpo) – Na dubnovém zasedání projednali zastupitelé více než 130 bodů. Schválili například poskytnutí dotace Hasičskému záchrannému sboru Jihomoravského kraje, další peníze míří i organizacím pořádajícím různé sportovní aktivity. Na programu byl rovněž bod, jehož schválením nastal významný posun v projektu výstavby Janáčkova kulturního centra. Na konci jednání byla tématem diskuze Deklarace záměru převzetí Nemocnice Milosrdných bratří Konventem.

Město Brno dlouhodobě systematicky podporuje Hasičský záchranný sbor JMK. Na dnešním zasedání byla hasičům schválena dotace ve výši 5 milionů korun. Peníze poslouží na nákup ochranných prostředků a pohonných hmot, na úhradu energií a nájmů na jednotlivých požárních stanicích atd.

Vzdělávání a osvětu v ekologické tématice podporuje vedení města pravidelnými dotacemi, které se váží i na připravené téma. Podrobněji se o výši příspěvků a o projektech dočtete v tiskové zprávě.

Další finanční podpora byla schválena organizacím, které zabezpečují sportovní aktivity Brňanů.

Další smlouvy o spolupráci uzavře město se soukromými investory. Díky tomu se zrychlí výstavba 651 bytů a do městem spravovaného Fondu developerských projektů poputuje přes 50 milionů korun na budování veřejné dopravní a technické infrastruktury. Finální verzi dokumentů dnes schválilo Zastupitelstvo města Brna.

Město učinilo další krok v přípravě stavby Janáčkova kulturního centra. Zástupci města se dohodli s vlastníkem hotelu International společností HIB DEVELOPMENT, a. s., na dalším postupu a směně pozemků, díky které nebude nic bránit výstavbě koncertního sálu. Detailně je záležitost popsána ve zprávě na webu města.

Na závěr zasedání byla zastupitelům předložena deklarace, jejímž obsahem byl záměr Konventu Hospitálského řádu sv. Jana z Boha – Milosrdných bratří v Brně převzít odpovědnost za provozování Nemocnice Milosrdných bratří. Po rozpravě byla tato deklarace zastupiteli vzata na vědomí. Radě města Brna bylo uloženo, aby s konventem nadále jednala.  

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Faktor K i Káznice 250. Bývalá věznice na Cejlu žije kulturou
Faktor K i Káznice 250. Bývalá věznice na Cejlu žije kulturou

Mezi mnoha letošními důležitými výročími by neměla zapadnout připomínka 250 let od položení základního kamene Káznice na Cejlu. Pohled do historie a hlavně nástin budoucnosti přinese od 5. do 8. října akce Faktor K. Ve čtvrtek 6. října se koná akce Káznice 250. Ta má omezenou kapacitu, a proto je nutná registrace zde. 

Budova hlavního nádraží v Brně
Den architektury ukazuje Brno v mnoha kontextech

Nebourej, transformuj! je motto letošního Dne architektury, který se koná od 30. září do 6. října. Na programu je opět mnoho procházek, výstav a workshopů, díky nimž poznáte tvář Brna z jiné strany. Očím veřejnosti se otevřou prostory standardně nepřístupné. Souběžně s Dnem architektury probíhá v kině Art festival Film a architektura.

Zdena Zábranská; foto: MMB
Zemřela básnířka Zdena Zábranská

Ve středu 21. září se uzavřel život Zdeny Zábranské. Výrazná autorka současné české poezie, dlouholetá redaktorka brněnského nakladatelství Blok a nositelka Ceny města Brna zemřela ve věku 82 let.

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.