Přeskočit na obsah

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje dostane od města dotaci 5 milionů korun

23. března 2022

Město Brno každoročně přispívá v souladu se zákonem o požární ochraně na provoz a vybavení jednotek požární ochrany Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Rada města Brna dnes projednala žádost o dotaci ve výši 5 milionů korun a doporučila zastupitelstvu její schválení.

„Těchto pět milionů bude využito na nákup ochranných prostředků a pohonných hmot, na úhradu energií
a nájmů na jednotlivých požárních stanicích, na pořízení vybavení vozidel či výstrojního, spojovacího, ženijního, chemického a laboratorního materiálu a také na opravy techniky včetně potřebných revizí,“
uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Ve schváleném rozpočtu máme pro hasičský záchranný sbor schváleno také dalších 19,5 milionu korun. Ty jsou určeny na pořízení dvou cisternových automobilových stříkaček, z nichž každá stojí kolem 9 milionů, a na další technické prostředky.“

Podporu v řádech desítek milionů ročně poskytuje město Brno profesionálním hasičům každoročně. Peníze jsou využívány především na nákup vozidel a další techniky.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.