Přeskočit na obsah

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje dostane od města dotaci 5 milionů korun

23. března 2022
Město Brno každoročně přispívá v souladu se zákonem o požární ochraně na provoz a vybavení jednotek požární ochrany Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Rada města Brna dnes projednala žádost o dotaci ve výši 5 milionů korun a doporučila zastupitelstvu její schválení.

„Těchto pět milionů bude využito na nákup ochranných prostředků a pohonných hmot, na úhradu energií
a nájmů na jednotlivých požárních stanicích, na pořízení vybavení vozidel či výstrojního, spojovacího, ženijního, chemického a laboratorního materiálu a také na opravy techniky včetně potřebných revizí,“
uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Ve schváleném rozpočtu máme pro hasičský záchranný sbor schváleno také dalších 19,5 milionu korun. Ty jsou určeny na pořízení dvou cisternových automobilových stříkaček, z nichž každá stojí kolem 9 milionů, a na další technické prostředky.“

Podporu v řádech desítek milionů ročně poskytuje město Brno profesionálním hasičům každoročně. Peníze jsou využívány především na nákup vozidel a další techniky.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.