Přeskočit na obsah

Na podporu brněnských sportovních aktivit město vyčlenilo téměř 3,5 milionu korun

23. března 2022

Činnost handicapovaných sportovců, realizaci projektu parkourového hřiště, zabezpečení provozu atletického stadionu Pod Palackého vrchem, projekt Brněnský rok sportu 2022, zabezpečení činnosti dětského a mládežnického cyklistického oddílu Aspire sportovní centrum mládeže a projekt Sportovní dny mládeže s TAJV finančně podpoří město Brno částkou 3 495 000 korun.

Nejvyšší částku 1 500 000,- Kč letos Brno vyčlenilo na podporu činnosti handicapovaných sportovců. „Cílem je vytvořit kvalitní podmínky pro rozvoj handicapovaných sportovců a umožnit tak všem věkovým kategoriím sportovat jak na úrovni rekreační či výkonnostní, tak i na vrcholové úrovni,“ uvedl Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství a sportu.

Druhá nejvyšší částka 1 200 000,- Kč poputuje na vybudování parkourového hřiště v rekreačním středisku Riviéra, konkrétně v části Areálu dopravní výchovy. „Již se podařilo vybudovat workoutové hřiště pro všechny skupiny obyvatel, včetně handicapovaných. Stejné parametry bude mít i hřiště parkourové,“ upřesnil Jaroslav Suchý.

Dalších 400 000,- Kč získá Vysoké učení technické v Brně na zabezpečení provozu atletického stadionu Pod Palackého vrchem. „Finance jsou určeny na zabezpečení provozu stadionu Pod Palackého vrchem, kde trénují brněnské atletické oddíly, studenti Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka, žáci sportovních atletických tříd brněnských základních škol a také handicapovaní sportovci,“ nastínil využití Jaroslav Suchý.

Částkou 250 000,- Kč pro spolek Městský sportovní klub Brno podpoří město projekt Brněnský rok sportu 2022, jehož první ročník se konal již v roce 2018 a který každoročně aktivizuje sportovní a společenské dění v Brně i Jihomoravském regionu. „Letos tento projekt zahrnuje tři motivační sportovně-společenské akce. První z nich je benefiční cyklistický závod Milčovo kolečko, další je vzpomínková a motivační akce Memoriál Jiřího Ády Pospíšila a třetí je krasobruslařská benefiční akce Vánoce na ledě,“ řekl Jaroslav Suchý.

Na zabezpečení celoroční sportovní činnosti dětského a mládežnického cyklistického oddílu Aspire sportovní centrum mládeže Brno je vyčleněno 110 000,- Kč. „Tento oddíl se zaměřuje nejen na nadané mladé cyklisty, kteří chtějí cyklistiku provozovat na výkonnostní úrovni, ale i na činnost dětí, které tento sport provozují pro zábavu a potěšení,“ popsal činnost oddílu Jaroslav Suchý.

Zbylých 35 000,- Kč získá spolek TAJV na zabezpečení projektu Sportovní dny mládeže s TAJV v Brně. „Jedná se o sportovně-edukační projekt určený pro děti a mládež, který se koná na vybraných sportovištích České republiky. V rámci tohoto projektu bude uspořádán turnaj, na němž si děti budou moci vyzkoušet sportovní aktivity, jako je tenis, florbal, házená, basketbal, malý fotbal nebo frisbee disc golf,“ dodal Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
 Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.