Přeskočit na obsah

Na podporu brněnských sportovních aktivit město vyčlenilo téměř 3,5 milionu korun

23. března 2022
Činnost handicapovaných sportovců, realizaci projektu parkourového hřiště, zabezpečení provozu atletického stadionu Pod Palackého vrchem, projekt Brněnský rok sportu 2022, zabezpečení činnosti dětského a mládežnického cyklistického oddílu Aspire sportovní centrum mládeže a projekt Sportovní dny mládeže s TAJV finančně podpoří město Brno částkou 3 495 000 korun.

Nejvyšší částku 1 500 000,- Kč letos Brno vyčlenilo na podporu činnosti handicapovaných sportovců. „Cílem je vytvořit kvalitní podmínky pro rozvoj handicapovaných sportovců a umožnit tak všem věkovým kategoriím sportovat jak na úrovni rekreační či výkonnostní, tak i na vrcholové úrovni,“ uvedl Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství a sportu.

Druhá nejvyšší částka 1 200 000,- Kč poputuje na vybudování parkourového hřiště v rekreačním středisku Riviéra, konkrétně v části Areálu dopravní výchovy. „Již se podařilo vybudovat workoutové hřiště pro všechny skupiny obyvatel, včetně handicapovaných. Stejné parametry bude mít i hřiště parkourové,“ upřesnil Jaroslav Suchý.

Dalších 400 000,- Kč získá Vysoké učení technické v Brně na zabezpečení provozu atletického stadionu Pod Palackého vrchem. „Finance jsou určeny na zabezpečení provozu stadionu Pod Palackého vrchem, kde trénují brněnské atletické oddíly, studenti Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka, žáci sportovních atletických tříd brněnských základních škol a také handicapovaní sportovci,“ nastínil využití Jaroslav Suchý.

Částkou 250 000,- Kč pro spolek Městský sportovní klub Brno podpoří město projekt Brněnský rok sportu 2022, jehož první ročník se konal již v roce 2018 a který každoročně aktivizuje sportovní a společenské dění v Brně i Jihomoravském regionu. „Letos tento projekt zahrnuje tři motivační sportovně-společenské akce. První z nich je benefiční cyklistický závod Milčovo kolečko, další je vzpomínková a motivační akce Memoriál Jiřího Ády Pospíšila a třetí je krasobruslařská benefiční akce Vánoce na ledě,“ řekl Jaroslav Suchý.

Na zabezpečení celoroční sportovní činnosti dětského a mládežnického cyklistického oddílu Aspire sportovní centrum mládeže Brno je vyčleněno 110 000,- Kč. „Tento oddíl se zaměřuje nejen na nadané mladé cyklisty, kteří chtějí cyklistiku provozovat na výkonnostní úrovni, ale i na činnost dětí, které tento sport provozují pro zábavu a potěšení,“ popsal činnost oddílu Jaroslav Suchý.

Zbylých 35 000,- Kč získá spolek TAJV na zabezpečení projektu Sportovní dny mládeže s TAJV v Brně. „Jedná se o sportovně-edukační projekt určený pro děti a mládež, který se koná na vybraných sportovištích České republiky. V rámci tohoto projektu bude uspořádán turnaj, na němž si děti budou moci vyzkoušet sportovní aktivity, jako je tenis, florbal, házená, basketbal, malý fotbal nebo frisbee disc golf,“ dodal Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
 Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.