Přeskočit na obsah

Zastupitelé schválili pomoc školám, koncepci sportu nebo další smlouvy o spolupráci s investory

07. září 2022 2 minuty čtení

Zastupitelé se sešli po letních prázdninách v úterý 6. září 2022. Na programu měli nachystáno téměř 290 bodů. Na úvodu jednání se zúčastněným představila nová ředitelka Zoo Brno Radana Dungelová. Následně byly řešeny otázky pomoci městským částem se zvyšujícími se cenami energií ve školách, schválena byla nová koncepce sportu, dotace různým subjektům nebo smlouvy o spolupráci s investory. Primátorka všem poděkovala za jejich práci, jednalo se totiž o poslední zasedání Zastupitelstva města Brna v tomto volebním období.

Město pomůže městským částem se zvyšujícími se náklady za energie ve školách a školkách. Téměř 54 milionů korun znamená 10% navýšení prostředků na provoz těchto zařízení. Více v tiskové zprávě na webu města.

Zastupitelé se také rozhodli neuplatnit inflační doložku v nájemních smlouvách uzavřených v bytech v majetku města. Stejný postup doporučují i městským částem, které mají ve správě většinu bytů. O tématu jsme psali dříve.

Jak by se měla v budoucnu rozvíjet městská sportoviště? To napovídá koncepce investic a rozvoje středisek, kterou má ve správě STAREZ-SPORT.

Město Brno oslovilo městské části s nabídkou pomoci při projektování nebo realizaci úprav parků a zelených ploch. Nyní byla schválena třetí vlna finanční podpory. Více zde.

Dotace Diecézní charitě Brno na cykloterapii, organizaci Společnost Podané ruce na očkování imobilních pacientů a Klubu přátel Základní školy Sirotkova 36 na projekt Zvonky pro Žabiny. To byla další pomoc neziskovým organizacím.

V několika bodech se zastupitelé také zabývali smlouvami o spolupráci při výstavbě veřejné infrastruktury, které mezi sebou uzavírá město a developeři. S tím také souvisí smlouvy o poskytnutí investičních příspěvků. Vychází to ze Zásad pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury statutárního města Brna. Investoři se jimi zavazují poskytnout do městem spravovaného Fondu developerských projektů finanční příspěvky nebo adekvátní plnění. Konkrétně se jednalo o body 268, 269, 270, 272, 273, 274, 275 a 282. Najdete je v materiálech ze zastupitelstva.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.