Zastupitelé schválili pomoc školám, koncepci sportu nebo další smlouvy o spolupráci s investory - Tiskový servis

Zastupitelé schválili pomoc školám, koncepci sportu nebo další smlouvy o spolupráci s investory

  • 07. září 2022
  • 2 minuty čtení

Zastupitelé se sešli po letních prázdninách v úterý 6. září 2022. Na programu měli nachystáno téměř 290 bodů. Na úvodu jednání se zúčastněným představila nová ředitelka Zoo Brno Radana Dungelová. Následně byly řešeny otázky pomoci městským částem se zvyšujícími se cenami energií ve školách, schválena byla nová koncepce sportu, dotace různým subjektům nebo smlouvy o spolupráci s investory. Primátorka všem poděkovala za jejich práci, jednalo se totiž o poslední zasedání Zastupitelstva města Brna v tomto volebním období.

Poslední zastupitelstvo zasedalo 6. září 2022.
Poslední zastupitelstvo zasedalo 6. září 2022.

Město pomůže městským částem se zvyšujícími se náklady za energie ve školách a školkách. Téměř 54 milionů korun znamená 10% navýšení prostředků na provoz těchto zařízení. Více v tiskové zprávě na webu města.

Zastupitelé se také rozhodli neuplatnit inflační doložku v nájemních smlouvách uzavřených v bytech v majetku města. Stejný postup doporučují i městským částem, které mají ve správě většinu bytů. O tématu jsme psali dříve.

Jak by se měla v budoucnu rozvíjet městská sportoviště? To napovídá koncepce investic a rozvoje středisek, kterou má ve správě STAREZ-SPORT.

Město Brno oslovilo městské části s nabídkou pomoci při projektování nebo realizaci úprav parků a zelených ploch. Nyní byla schválena třetí vlna finanční podpory. Více zde.

Dotace Diecézní charitě Brno na cykloterapii, organizaci Společnost Podané ruce na očkování imobilních pacientů a Klubu přátel Základní školy Sirotkova 36 na projekt Zvonky pro Žabiny. To byla další pomoc neziskovým organizacím.

V několika bodech se zastupitelé také zabývali smlouvami o spolupráci při výstavbě veřejné infrastruktury, které mezi sebou uzavírá město a developeři. S tím také souvisí smlouvy o poskytnutí investičních příspěvků. Vychází to ze Zásad pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury statutárního města Brna. Investoři se jimi zavazují poskytnout do městem spravovaného Fondu developerských projektů finanční příspěvky nebo adekvátní plnění. Konkrétně se jednalo o body 268, 269, 270, 272, 273, 274, 275 a 282. Najdete je v materiálech ze zastupitelstva.

Další články z rubriky