Přeskočit na obsah

Zastupitelé projednali více než 130 bodů. Podpořili městské části i sportovní organizace

12. října 2021 2 minuty čtení
(fpo) – Zastupitele čekalo na říjnovém zasedání k projednání 138 bodů. Kromě sedmi byly všechny schváleny. Díky tomu budou městským částem kompenzovány ušlé zisky z prominutého poplatku za pobyt. Do několika sportovních organizací míří individuální dotace. Ke konci jednání zastupitelé schválili směnu nemovitostí mezi městem Brnem a Krajským ředitelstvím policie Jihomoravského kraje.

Jedním z opatření, která mají pomoci turistickému ruchu a místním podnikům, bylo prominutí místního poplatku z pobytu. Stalo se tak na základě květnového rozhodnutí Zastupitelstva města Brna, a to pro časový úsek od 24. května 2021 do konce roku 2021. Na dnešním jednání bylo schváleno poskytnutí více než 4,7 milionu korun jako kompenzace městským částem. Více v materiálu na webu města.

Město Brno každoročně systematicky podporuje sportovce a sportovní kluby v činnosti prostřednictvím několika dotačních titulů. Podporu však zasluhují i sporty nebo akce, které jsou v určitém parametru specifické. Příkladem může být podpora pomocí individuálních dotací curlingu, sportovnímu dni mládeže a dalších. Podrobněji v tiskové zprávě.

Zvýšit zapojení veřejnosti do plánovacích a rozhodovacích procesů veřejné správy a posílit její informovanost o možnosti zapojení se. Ale také zlepšit proces fungování participativního rozpočtu v Brně i přenést dobrou praxi do jiných měst v Česku. Takové jsou cíle projektu Rozšíření a zkvalitnění participativních nástrojů v rámci ČR. Zastupitelé dnes vzali na vědomí schválení posouzení projektu, resp. podání žádosti o dotaci prostřednictvím Finančního mechanismu EHP/Norska na tento projekt.

Dvě městské části obdrží investiční transfer na úpravy parkových ploch. Městská část Brno-Medlánky má v plánu upravit náměstí Odboje. Magistrát na to přispěje částkou 5,5 milionu korun. V Židenicích dojde k obnově parku Bedřich. Na tento záměr město přispěje 3 miliony korun.

Letos v dubnu brněnští radní souhlasili se zpracováním investičního záměru na vybudování veřejného WC v Tyršově sadu mezi ulicemi Kounicovou, Smetanovou a Botanickou. Nyní je záměr hotov, radní jej schválili a zastupitelé dnes odsouhlasili poskytnutí 206 tisíc korun na projektovou dokumentaci. Stavět by se mohlo začít příští rok. 

Jedním z posledních bodů na programu jednání byla směna nemovitých věcí mezi městem Brnem a Krajským ředitelstvím policie Jihomoravského kraje. Podrobněji je situace popsána v materiálu, který dnes zastupitelé projednali. 

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Faktor K i Káznice 250. Bývalá věznice na Cejlu žije kulturou
Faktor K i Káznice 250. Bývalá věznice na Cejlu žije kulturou

Mezi mnoha letošními důležitými výročími by neměla zapadnout připomínka 250 let od položení základního kamene Káznice na Cejlu. Pohled do historie a hlavně nástin budoucnosti přinese od 5. do 8. října akce Faktor K. Ve čtvrtek 6. října se koná akce Káznice 250. Ta má omezenou kapacitu, a proto je nutná registrace zde. 

Budova hlavního nádraží v Brně
Den architektury ukazuje Brno v mnoha kontextech

Nebourej, transformuj! je motto letošního Dne architektury, který se koná od 30. září do 6. října. Na programu je opět mnoho procházek, výstav a workshopů, díky nimž poznáte tvář Brna z jiné strany. Očím veřejnosti se otevřou prostory standardně nepřístupné. Souběžně s Dnem architektury probíhá v kině Art festival Film a architektura.

Zdena Zábranská; foto: MMB
Zemřela básnířka Zdena Zábranská

Ve středu 21. září se uzavřel život Zdeny Zábranské. Výrazná autorka současné české poezie, dlouholetá redaktorka brněnského nakladatelství Blok a nositelka Ceny města Brna zemřela ve věku 82 let.

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.