Přeskočit na obsah

Radní doporučili schválit individuální dotace pěti brněnským sportovním klubům

29. září 2021

Na dnešním zasedání se brněnští radní zabývali individuálními dotacemi pro brněnské sportovní kluby.

„Město Brno každoročně systematicky podporuje sportovce a sportovní kluby v činnosti prostřednictvím několika dotačních titulů. Podporu si však zasluhují i sporty nebo akce, které jsou v určitém parametru specifické. Příkladem může být podpora curlingu nebo sportovního dne mládeže,“ vysvětlil Jaroslav Suchý, radní pro oblast sportu.

První doporučenou dotací je 26 tisíc korun pro První curlingový klub Brno, z. s. Peníze poslouží k zabezpečení celoroční činnosti curlingového klubu. Především se jedná o podporu mužských týmů, které hrají 1. ligu MČR. Dále k zabezpečení účasti členů klubu na MČR smíšených týmů, MČR smíšených dvojic a MČR seniorů. Klub chce též organizovat sportovní akce pro brněnskou veřejnost, hry v curlingu a spolupracovat na dni otevřených dveří v curlingové hale.

Dotace ve výši 25 tisíc korun je navržena pro akci Sportovní den mládeže s TAJV v Brně. Jedná se o sportovně-edukační projekt pro děti a mládež, který se koná ve vybraných městech a obcích na sportovištích v České republice. Každý přihlášený účastník projektu bude mít příležitost vyzkoušet si nabízené sportovní aktivity a soutěžit o ceny z turnaje TAJV.  V rámci projektu si budou moci děti vyzkoušet různé sporty: tenis, florbal, házenou, basketbal, malý fotbal, frisbee, disc golf, atletický sedmiboj aj.

Další bod se týká podpory ženského basketbalu. Celkem 2,194 milionu korun je navrženo společnosti Žabiny s. r. o. Ta převzala licenci na účast družstva Žabiny Brno v nejvyšší basketbalové soutěži žen od společnosti Woman basketbal Brno s. r. o. Družstvo Žabiny Brno hraje v soutěžích České basketbalové federace, v evropské soutěži Eurocup a EWBL (Evropská liga). Basketbalový klub patří mezi nejúspěšnější sportovní kolektivy v České republice.

Sportovní akademie mládeže Brno, z. s., se zaměřuje na rozvoj basketbalu u dětí a mládeže na zájmové a výkonnostní úrovni. Radní mu navrhují udělit dotaci ve výši 411 tisíc korun.

„Jako poslední je navrženo poskytnutí individuální neinvestiční dotace ve výši 920 tisíc korun spolku BASKET BRNO, z. s. Od sezóny 2020/2021 BASKET BRNO navázal úzkou spolupráci s mládežnickým klubem Sportovní akademie mládeže Brno. Jeho nejtalentovanější juniory a kadety zařadil do svého tréninkového programu a dále do programu NEXT GENERATION, který má za úkol vytvořit ideální podmínky pro talentované hráče v kategoriích U17 až U23,“ doplnil Jaroslav Suchý.

Na základě spolupráce BASKET BRNO, z. s., s klubem Sportovní akademie mládeže Brno bylo dohodnuto spojení mládežnické a mužské složky na výkonnostní a vrcholové úrovni, které povede k navrácení Vrcholového sportovního centra mládeže od sezóny 2021/2022 zpět do Brna.

Bc. Filip Poňuchálek
Kteří tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.