Přeskočit na obsah

WC v Tyršově sadu bude stát 3,7 milionu a Veřejná zeleň města Brna ho postaví příští rok

15. září 2021

Letos v dubnu brněnští radní souhlasili se zpracováním investičního záměru na vybudování veřejného WC v Tyršově sadu mezi ulicemi Kounicovou, Smetanovou a Botanickou (více zde). Nyní je záměr hotov a radní jej dnes schválili. Zároveň doporučili zastupitelům schválit poskytnutí 206 tisíc korun na projektovou dokumentaci a 3,46 milionu na výstavbu toalet.

O zpracování investičního záměru se rozhodlo v dubnu, materiál vznikl v květnu a do srpna se k němu vyjadřovaly příslušné odbory Magistrátu města Brna, městská část Brno-střed a Brněnské vodárny
a kanalizace.

„Záměr prošel důkladným připomínkovacím řízením, odbory neměly námitky a souhlasila s ním i rada městské části. Potvrdilo se umístění toalet v sousedství hlavní kancelářské budovy správce parku, jímž je Veřejná zeleň města Brna. Napojení na vodovodní a kanalizační síť bude zajištěno propojením s nynějšími místy odběru ve zmíněné budově. Veřejné WC bude v provozu v otevíracích hodinách parku a jeho využití bude bezplatné,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Toalety vybuduje a bude provozovat Veřejná zeleň města Brna, příspěvková organizace (VZMB). Jejich příprava a realizace bude stát 3,666 milionu korun včetně DPH.

„Tyršův sad je jediný park ve správě VZMB, kde veřejné WC chybí. Podle investičního záměru by projektová příprava měla vyjít na 206 tisíc korun, stavební a další náklady pak budou 3,46 milionu korun. Projektová dokumentace bude hotová do konce letošního roku a následně VZMB požádá o stavební povolení. K realizaci tak dojde během roku 2022,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.