Přeskočit na obsah

WC v Tyršově sadu bude stát 3,7 milionu a Veřejná zeleň města Brna ho postaví příští rok

15. září 2021

Letos v dubnu brněnští radní souhlasili se zpracováním investičního záměru na vybudování veřejného WC v Tyršově sadu mezi ulicemi Kounicovou, Smetanovou a Botanickou (více zde). Nyní je záměr hotov a radní jej dnes schválili. Zároveň doporučili zastupitelům schválit poskytnutí 206 tisíc korun na projektovou dokumentaci a 3,46 milionu na výstavbu toalet.

O zpracování investičního záměru se rozhodlo v dubnu, materiál vznikl v květnu a do srpna se k němu vyjadřovaly příslušné odbory Magistrátu města Brna, městská část Brno-střed a Brněnské vodárny
a kanalizace.

„Záměr prošel důkladným připomínkovacím řízením, odbory neměly námitky a souhlasila s ním i rada městské části. Potvrdilo se umístění toalet v sousedství hlavní kancelářské budovy správce parku, jímž je Veřejná zeleň města Brna. Napojení na vodovodní a kanalizační síť bude zajištěno propojením s nynějšími místy odběru ve zmíněné budově. Veřejné WC bude v provozu v otevíracích hodinách parku a jeho využití bude bezplatné,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Toalety vybuduje a bude provozovat Veřejná zeleň města Brna, příspěvková organizace (VZMB). Jejich příprava a realizace bude stát 3,666 milionu korun včetně DPH.

„Tyršův sad je jediný park ve správě VZMB, kde veřejné WC chybí. Podle investičního záměru by projektová příprava měla vyjít na 206 tisíc korun, stavební a další náklady pak budou 3,46 milionu korun. Projektová dokumentace bude hotová do konce letošního roku a následně VZMB požádá o stavební povolení. K realizaci tak dojde během roku 2022,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.