Přeskočit na obsah

WC v Tyršově sadu bude stát 3,7 milionu a Veřejná zeleň města Brna ho postaví příští rok

15. září 2021
Letos v dubnu brněnští radní souhlasili se zpracováním investičního záměru na vybudování veřejného WC v Tyršově sadu mezi ulicemi Kounicovou, Smetanovou a Botanickou (více zde). Nyní je záměr hotov a radní jej dnes schválili. Zároveň doporučili zastupitelům schválit poskytnutí 206 tisíc korun na projektovou dokumentaci a 3,46 milionu na výstavbu toalet.

O zpracování investičního záměru se rozhodlo v dubnu, materiál vznikl v květnu a do srpna se k němu vyjadřovaly příslušné odbory Magistrátu města Brna, městská část Brno-střed a Brněnské vodárny
a kanalizace.

„Záměr prošel důkladným připomínkovacím řízením, odbory neměly námitky a souhlasila s ním i rada městské části. Potvrdilo se umístění toalet v sousedství hlavní kancelářské budovy správce parku, jímž je Veřejná zeleň města Brna. Napojení na vodovodní a kanalizační síť bude zajištěno propojením s nynějšími místy odběru ve zmíněné budově. Veřejné WC bude v provozu v otevíracích hodinách parku a jeho využití bude bezplatné,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Toalety vybuduje a bude provozovat Veřejná zeleň města Brna, příspěvková organizace (VZMB). Jejich příprava a realizace bude stát 3,666 milionu korun včetně DPH.

„Tyršův sad je jediný park ve správě VZMB, kde veřejné WC chybí. Podle investičního záměru by projektová příprava měla vyjít na 206 tisíc korun, stavební a další náklady pak budou 3,46 milionu korun. Projektová dokumentace bude hotová do konce letošního roku a následně VZMB požádá o stavební povolení. K realizaci tak dojde během roku 2022,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.