Přeskočit na obsah

Muzejku by měl do konce měsíce opustit problematický nájemce, budova se potom snad konečně dočká slíbeného znovuotevření restaurace

25. května 2023

Dlouhodobé neplacení nájemného a záloh na energie, svévolné úpravy interiérů bez respektu k památkové hodnotě objektu, nefungující domluva a nakonec vyjádření na hraně pomluvy – takový je odkaz, který po sobě zanechává nájemce někdejší proslulé Muzejky. Po osmi letech marného čekání na nápravu dostal nájemce výpověď a do 31. května má prostory vyklidit. 

„Platební morálka nájemce byla od počátku velmi kolísavá a jeho aktuální dluh překračuje 800 tisíc korun,“ uvedla náměstkyně pro oblast správy majetku Karin Podivinská. „Ačkoli jsme i jako město do prostoru investovali několik milionů korun a na základě požadavku nájemce jsme nechali vybudovat zcela novou vzduchotechniku, nedočkali jsme se naplnění účelu, s jakým byla nájemní smlouva uzavřena – tedy zprovoznění restaurace. A to i přesto, že prostory byly zkolaudované už před více než třemi lety, v prosinci 2019.“

Nová vzduchotechnika přišla město na téměř 4 miliony. Naopak zástupci společnosti Gattamelata žádné konkrétní doklady o tom, jaké úpravy a v jaké výši v prostoru provedli, nepředložili.

Chronologii nestandardního chování nájemce dokumentují dříve vydané tiskové zprávy:

Jakmile budou prostory vyklizeny, budou standardní formou nabídnuty k pronájmu dalším zájemcům.

Kontakt pro média

Radka Loukotová

redaktorka Tiskového střediska MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.