Přeskočit na obsah

„Muzejka“ stále nefunguje, nájemce přestal platit. Město mu vypovědělo smlouvu, prostory chce využít

26. října 2020

Znovu oživit prostory legendární Muzejky, přivést lidi do památkově chráněné Berglovy vily, nabídnout jim další místo, kam mohou zajít na večeři nebo na kávu – takové byly plány minulého vedení Brna, když před 4,5 roky uzavíralo smlouvu o nájmu. Tento cíl ale nevyšel; město eviduje dluhy na nájemném a platbách za energie v řádech stovek tisíc korun, navázat uspokojivou komunikaci, která by přinesla výsledky, se nedaří. Proto Brno nyní přistoupilo ke kroku, který mu smlouva umožňuje, a nájemní vztah vypovědělo. Výpovědní lhůta jsou tři měsíce.

 „Provozovateli minimálně od konce loňského roku nic nebránilo začít prostory využívat k účelu, který je ve smlouvě stanovený, bohužel dosud se tak nestalo. Nájemce navíc přestal hradit nájemné a jeho dluh vůči městu narůstá, což je dlouhodobě nepřijatelné,“ shrnul situaci náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva.

Radní na své schůzi v minulých dnech odmítli návrh dohody o narovnání, kterou připravila společnost GATTAMELATA jako nájemce. „Tento návrh byl z několika důvodů pro město naprosto nepřijatelný. Stanovoval městu například závazek uzavřít s nájemcem smlouvy o pronájmu dalších prostor v objektu nebo měnil dobu nájmu z dosavadní ‚neurčité‘ na 25 let,“ popsal dále Jiří Oliva a dodal, že město předložilo svůj vstřícný návrh dohody o narovnání, který ale odmítla GATTAMELATA.

Město pronajalo společnosti GATTAMELATA, a. s., prostory bývalé restaurace, bývalého bufetu a také prostory sloužící jako zázemí restaurace, sklady nebo pozemek ve dvorním traktu určený k parkování. Nájem jednotlivých prostor je rozdělený do tří smluv. Všechny byly uzavřeny na dobu neurčitou. Prostory byly předány v květnu 2016.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.