Přeskočit na obsah

Muzejka zůstane v rukou firmy Gattamelata, po vyrovnání dluhů vzali radní výpověď zpět

27. ledna 2021

Po zhruba roce a půl neplacení nájemného se podařilo městu dosáhnout toho, že společnost Gattamelata dostála svým závazkům a uhradila dlužné částky. Posledním krokem, který k tomu vedl, bylo vypovězení z nájmu. Výpovědní doba končila 31. lednem. Protože však společnost splnila podmínku zaplacení chybějících částek za nájem a zálohy na energie, což celkem činilo více než milion korun, vzali dnes na své schůzi radní výpověď zpět. Gattamelata tak bude v pronájmu prostor bývalé Muzejky pokračovat dál.

„Naším cílem je, aby Muzejka znovu ožila. Pro spoustu Brňanů má její název stále ještě punc příjemného místa k setkání a já doufám, že se na to podaří navázat. Věřím, že vyrovnáním starých dluhů začínáme se společností Gattamelata novou éru, a přeji jí, aby co nejdříve zahájila plný provoz,“ uvedl náměstek primátorky města Brna pro oblast správy majetku Jiří Oliva.

Město pronajalo společnosti Gattamelata, a. s., prostory bývalé restaurace, bývalého bufetu a také prostory sloužící jako zázemí restaurace, sklady nebo pozemek ve dvorním traktu určený k parkování. Nájem jednotlivých prostor je rozdělený do tří smluv. Všechny byly uzavřeny na dobu neurčitou. Prostory byly předány v květnu 2016. Nájemce nehradil městu nájemné již více než rok, uhrazené pohledávky zahrnovaly nájemné od 1. července 2019 do 31. prosince 2020.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.