Zastupitelé schválili změny v pravidlech pronájmu obecních bytů nebo milostivé léto pro poplatek za odpad - Tiskový servis

Zastupitelé schválili změny v pravidlech pronájmu obecních bytů nebo milostivé léto pro poplatek za odpad

  • 05. září 2023
  • 2 minuty čtení
  • Filip Poňuchálek

První jednání Zastupitelstva města Brna se po prázdninách uskutečnilo v úterý 5. září 2023. Na programu měli zastupitelé 163 bodů, z nichž byly dva staženy před začátkem zasedání. Jedním z důležitých bodů byla změna pravidel pronájmu obecních bytů. Díky tomu se zjednoduší přístup mladým a seniorům k tomuto typu bydlení. Další body se týkaly dotací pro vytváření zelených střech nebo milostivého léta.

Zastupitelé schválili změny v pravidlech pronájmu nebo milostivé léto pro poplatek za odpad. Foto: Z. Kolařík
Zastupitelé schválili změny v pravidlech pronájmu nebo milostivé léto pro poplatek za odpad. Foto: Z. Kolařík

Srozumitelnější podmínky a hladší průběh obsazování obecních bytů. To si vedení města slibuje od změny pravidel jejich pronájmu. Novinky se týkají bydlení pro seniory a startovacích bytů pro mladé páry a rodiny. Podrobněji v tiskové zprávě.

Další pokračování celostátní akce Milostivé léto se týká dluhů na daních. Lidé se nyní mohou zbavit těchto restů a hlavně narůstajících penále a exekucí. Zda do kampaně zahrne i místní poplatky, například za odpad, se rozhoduje každá obec samostatně. Brněnští zastupitelé se dnes vyslovili pro. Informace najdete v textu na webu města. Návody jsou popsány na https://milostiveleto.cz/ nebo https://www.exekuceinfo.cz/novinky/milostive-leto.

Zelené střechy rostou v Brně jako po dešti. Od roku 2019 do roku 2022 bylo dokončeno 235 projektů, na něž město Brno přispělo částkou 38 046 000 korun. Letos podpořilo 33 dokončených projektů částkou 9 204 000 korun. Nyní zastupitelé schválili poskytnutí dalších dotací ve výši téměř 1,2 milionu Kč.

Další peníze pomohou žadatelům v programové výzvě Pro Kreativní Brno. Ta se otevřela po čtvrté a celkem šest projektů splnilo předem dané podmínky. Díky tomu se v Brně uskuteční festival, konference nebo textilní hub. Detaily najdete v článku.

Veškeré materiály z dnešního zasedání zastupitelů najdete na webu města: https://www.brno.cz/w/zasedani-zmb-501.

Další články z rubriky