Přeskočit na obsah

Milostivé léto 3: V Brně se připravuje odpuštění dluhů za poplatek za odpad

09. srpna 2023

Dluhy na daních. To je tentokrát hlavním obsahem celonárodní akce Milostivé léto, při kterém se lidé mohou zbavit dluhů a hlavně narůstajících penále a exekucí. Zda do kampaně zahrne i místní poplatky, například za odpad, se rozhoduje každá obec samostatně. Brněnští radní se dnes vyslovili pro, poslední slovo budou mít zastupitelé na svém zasedání na začátku září.

I v letošním roce mohou lidé požádat o odpuštění dluhů u různých institucí. V úterý 4. září bude jasné, jestli se i tentokrát zapojí brněnský magistrát. „Pokud zastupitelé schválí návrh, který jsme dnes odsouhlasili na schůzi rady, lidé budou moci požádat o odpuštění penále, které jim vzniklo na neuhrazeném poplatku za komunální odpad. Podmínkou je, že zaplatí původní dlužnou částku,“ vysvětlil náměstek primátorky města Brna pro životní prostředí Jaroslav Suchý. „Drobné nedoplatky do 200 korun, které lidem v minulosti mohly vzniknout například při stěhování nebo při úmrtí, budou odpuštěny systémově, bez jakékoli žádosti. Takových nedoplatků evidujeme v souhrnu téměř za 200 tisíc korun,“ dodal.

Třetí pokračování Milostivého léta se zaměřuje na dluhy týkající se daní nebo sociálního pojištění. Konkrétně se jedná například o dluhy na penále, úrocích a dalších příslušenstvích daní, které jsou vedeny u Finanční či Celní správy ČR, případně i Ministerstva financí, soudů nebo Vězeňské služby. Milostivé léto 2023 začalo 1. července 2023 a potrvá do konce listopadu. Žádosti mohou lidé na Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna směrovat už nyní, vyřizovat je úředníci začnou po schválení zastupiteli.

Informace a návody najdete na https://milostiveleto.cz/ nebo https://www.exekuceinfo.cz/novinky/milostive-leto.

 

Kontakt pro média

Radka Loukotová

redaktorka Tiskového střediska MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.