Přeskočit na obsah

Narovnávání vlastnických vztahů u historické družstevní výstavby pokračuje. Týká se dalších 56 bytů ve dvou družstvech

08. června 2022
U dalších 56 bytů ve dvou družstvech dojde k narovnání vlastnických vztahů. Město tak pokračuje ve vypořádávání závazků z historické družstevní bytové výstavby spolufinancované z dotačních prostředků státu a pokračuje v naplňování slibu, že své podíly na bytových jednotkách bezúplatně převede členům družstva. Ti sice splnili všechny smluvní povinnosti, ale jejich nárok by mohl být z důvodu tehdejších formálních nebo procesních nedostatků zpochybněn.

„Jednáme s jednotlivými bytovými družstvy, protože každý případ může být něčím specifický. Nyní jsme na radě města doporučili zastupitelstvu, aby schválilo adresný záměr bezúplatného převodu podílů na bytových jednotkách ve dvou lokalitách,“ sdělil 3. náměstek primátorky Jiří Oliva a konkrétně uvedl: „Jednou z nich je dům se dvěma vchody a 20 byty na Keřové 17 a 19 v Žebětíně. Město je zde vlastníkem spolu s Bytovým družstvem Keřová I. Druhou lokalitou jsou pak Jehnice, kde se situace týká šesti domů, respektive 36 bytů na ulici Zámezí a kde je podílovým spoluvlastníkem Bytové družstvo Zámezí.“

Postup, jak vypořádat smlouvy o výstavbě, o sdružení a další obdobné smlouvy uzavřené v letech 1997–2002 s 35 bytovými družstvy spravujícími bytové domy, jejichž výstavba byla spolufinancována prostřednictvím státních dotací z Programu podpory výstavby nájemních bytů a technické infrastruktury, schválilo Zastupitelstvo města Brna v lednu letošního roku. Proces narovnání a bezúplatného převodu již běží u tří bytových domů na Majdalenkách a čtyř domů na Adamcově ulici.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.