Přeskočit na obsah

Narovnávání vlastnických vztahů u historické družstevní výstavby pokračuje. Týká se dalších 56 bytů ve dvou družstvech

08. června 2022

U dalších 56 bytů ve dvou družstvech dojde k narovnání vlastnických vztahů. Město tak pokračuje ve vypořádávání závazků z historické družstevní bytové výstavby spolufinancované z dotačních prostředků státu a pokračuje v naplňování slibu, že své podíly na bytových jednotkách bezúplatně převede členům družstva. Ti sice splnili všechny smluvní povinnosti, ale jejich nárok by mohl být z důvodu tehdejších formálních nebo procesních nedostatků zpochybněn.

„Jednáme s jednotlivými bytovými družstvy, protože každý případ může být něčím specifický. Nyní jsme na radě města doporučili zastupitelstvu, aby schválilo adresný záměr bezúplatného převodu podílů na bytových jednotkách ve dvou lokalitách,“ sdělil 3. náměstek primátorky Jiří Oliva a konkrétně uvedl: „Jednou z nich je dům se dvěma vchody a 20 byty na Keřové 17 a 19 v Žebětíně. Město je zde vlastníkem spolu s Bytovým družstvem Keřová I. Druhou lokalitou jsou pak Jehnice, kde se situace týká šesti domů, respektive 36 bytů na ulici Zámezí a kde je podílovým spoluvlastníkem Bytové družstvo Zámezí.“

Postup, jak vypořádat smlouvy o výstavbě, o sdružení a další obdobné smlouvy uzavřené v letech 1997–2002 s 35 bytovými družstvy spravujícími bytové domy, jejichž výstavba byla spolufinancována prostřednictvím státních dotací z Programu podpory výstavby nájemních bytů a technické infrastruktury, schválilo Zastupitelstvo města Brna v lednu letošního roku. Proces narovnání a bezúplatného převodu již běží u tří bytových domů na Majdalenkách a čtyř domů na Adamcově ulici.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.