Do lavic letos zamířilo téměř 3700 prvňáčků

  • 01. září 2021
  • 1 minuta čtení
(fpo) – Po letních prázdninách se do základních škol vrátilo přibližně 32 tisíc školáků. Těch, kterých se do třídy vypravili poprvé, bylo 3,7 tisíce. Do mateřských škol bude letos docházet přes 11 tisíc dětí. Pro prvňáčky si město s Teplárnami Brno připravily dárek v podobě balíčku se školními pomůckami a hrami.

I letošní školní rok je ve znamení preventivních opatření, která mají zabránit šíření nemoci covid-19. Více v předchozím článku na webu města.

Prázdniny byly dobou, kdy se na mnoha školách stavělo, opravovalo nebo rekonstruovalo. Děti z Žebětína se například mohly těšit na novou modulární mateřskou školu. Více v tiskové zprávě. Další nové třídy vznikly v mateřské škole na ulici Bzenecké. Celkově město Brno na opravy škol v letošním roce vyčlenilo 211 milionů korun.

Na děti, které usedly do lavic poprvé, čekal dárek. Batůžek s vodovými barvami, pastelkami, ořezávátkem, pexesem nebo puzzle dostalo všech téměř 3 700 prvňáčků. Pozornost pro děti připravil magistrát společně s Teplárnami Brno a strážníky.

Město Brno a městské části jsou zřizovatelem 65 základních a 137 mateřských škol.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít