Přeskočit na obsah

Modulární školka Žebětín se otvírá rok po schválení investice

01. září 2021

Již rok po rozhodnutí o investici otvírá Mateřská škola Žabka své brány dětem. Předání staveniště stavební firmě proběhlo loni v listopadu, 2. srpna tohoto roku byl vydán kolaudační souhlas. MŠ bude navštěvovat celkem 50 dětí.

Nová školka vznikla podél komunikace Kamechy. Jde o jednopodlažní, nepodsklepenou novostavbu montovanou z modulových velkoprostorových kontejnerů. Má dvě oddělení, každé pro 25 dětí, přičemž každé oddělení tvoří samostatné křídlo budovy a zahrnuje šatnu, WC, umývárnu dětí, sklad pomůcek, výdejnu jídla a hernu. Provozní část objektu pak obsahuje strojovnu ústředního topení, sklady, mobiliáře, kancelář a šatnu učitelek s hygienickým zázemím.

Sídliště na Kamechách je jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejících částí města. Spolu s jeho růstem roste také poptávka po místech ve školkách a školách, kterou pomůže uspokojit nová Mateřská škola Žabka. Ta přispěje ke většímu komfortu místních rodin s dětmi, z čehož mám velkou radost,“ řekla primátorka Markéta Vaňková.

Školka vyrostla za rok, což je v dnešní době téměř zázrak. Je tak možné, že budeme sahat po modulárním řešení městských budov častěji. Dotace na stavbu školky z města Brna činily cca 27 mil. Kč, na vnitřní vybavení asi 1,7 mil. Kč,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík

„Budova je obklopena oploceným dětským hřištěm s herními prvky a zahradním domkem. Obědy pro předškoláky připravuje centrální školní kuchyně mimo objekt a jsou přiváženy v gastronádobách,“ dodal starosta městské části Žebětín Vít Beran.

 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.