Přeskočit na obsah

Na opravy škol vyčlení Brno 211 milionů korun

04. listopadu 2020

Při přípravě rozpočtu na příští rok oslovil magistrát jednotlivé městské části s tím, aby předložily požadavky na opravy školských zařízení, která se nacházejí na jejich území. Na základě dodaných žádostí byl sestaven seznam projektů, které chce město podpořit.

„Stejně jako v minulých letech předkládaly městské části požadavky na opravy škol a školek. Pro příští rok chceme podpořit 24 městských částí, a to částkou 211 milionu korun. Proto jsme dnes doporučili zastupitelům, aby tuto sumu na svém nadcházejícím zasedání schválili. Finanční prostředky budou městským částem vždy odeslány až po předložení smluvní dokumentace k jednotlivým stavebním akcím,“ přiblížil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Městské části mají v plánu rekonstruovat jídelny, umývárny, hřiště apod. „Cílem je podpořit především akce, které napraví nevyhovující stav zařízení. Důležité jsou také projekty na zlepšení podmínek pro výuku dětí a žáků. Nejvyšší částka, 25 milionů korun, je určena na přístavbu ZŠ Antonínská. Téměř 18 milionů korun putuje na výstavbu mateřské školy na Kamechách a 17 milionů korun pošle město na opravu školní jídelny v mateřské škole na Arménské,“ dodal Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství a sportu.

Mezi další připravované opravy a projekty například patří:
• přestavba bývalé kotelny na novou třídu v MŠ Měřičkova 46 (příspěvek města 16 milionů korun)
• rekonstrukce školní jídelny v MŠ Tišnovská 169 (příspěvek města 14,5 milionu korun)
• zateplení budovy ZŠ Jana Babáka 1 (příspěvek města 14,15 milionu korun)
• statické zajištění MŠ Loosova 11 (příspěvek města 10 milionů korun)
• rekonstrukce kotelny v ZŠ a MŠ Pastviny 70 (příspěvek města 9 milionů korun)
Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  
Brno 4. 11. 2020
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.