Na opravy škol vyčlení Brno 211 milionů korun - Tiskový servis

Na opravy škol vyčlení Brno 211 milionů korun

  • 04. listopadu 2020
  • 2 minuty čtení

Při přípravě rozpočtu na příští rok oslovil magistrát jednotlivé městské části s tím, aby předložily požadavky na opravy školských zařízení, která se nacházejí na jejich území. Na základě dodaných žádostí byl sestaven seznam projektů, které chce město podpořit.

„Stejně jako v minulých letech předkládaly městské části požadavky na opravy škol a školek. Pro příští rok chceme podpořit 24 městských částí, a to částkou 211 milionu korun. Proto jsme dnes doporučili zastupitelům, aby tuto sumu na svém nadcházejícím zasedání schválili. Finanční prostředky budou městským částem vždy odeslány až po předložení smluvní dokumentace k jednotlivým stavebním akcím,“ přiblížil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Městské části mají v plánu rekonstruovat jídelny, umývárny, hřiště apod. „Cílem je podpořit především akce, které napraví nevyhovující stav zařízení. Důležité jsou také projekty na zlepšení podmínek pro výuku dětí a žáků. Nejvyšší částka, 25 milionů korun, je určena na přístavbu ZŠ Antonínská. Téměř 18 milionů korun putuje na výstavbu mateřské školy na Kamechách a 17 milionů korun pošle město na opravu školní jídelny v mateřské škole na Arménské,“ dodal Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství a sportu.

Mezi další připravované opravy a projekty například patří:
• přestavba bývalé kotelny na novou třídu v MŠ Měřičkova 46 (příspěvek města 16 milionů korun)
• rekonstrukce školní jídelny v MŠ Tišnovská 169 (příspěvek města 14,5 milionu korun)
• zateplení budovy ZŠ Jana Babáka 1 (příspěvek města 14,15 milionu korun)
• statické zajištění MŠ Loosova 11 (příspěvek města 10 milionů korun)
• rekonstrukce kotelny v ZŠ a MŠ Pastviny 70 (příspěvek města 9 milionů korun)
Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  
Brno 4. 11. 2020
Další články z rubriky