Zastupitelé schválili pomoc obcím postiženým tornádem. Pomáhají i městské firmy, strážníci a městské části

  • 02. července 2021
  • 2 minuty čtení
(fpo) – Na dnešním mimořádném zasedání schválili zastupitelé pomoc jihomoravským obcím postiženým živelní katastrofou. Tři projednané body se týkaly finanční pomoci ve výši 10 milionů korun a zajištění balených svačin a obědů pro pracovníky integrovaného záchranného systému.

Město Brno pošle oblastem postiženým tornádem finanční pomoc, a to ve výši 10 milionů korun. Peníze budou zaslány na sbírkový účet, který zřídil Jihomoravský kraj. Ten peníze využije dle aktuálních potřeb.

Dalším bodem jednání bylo zajištění balených baget pro záchranáře, které do postižených oblastí vozí zaměstnanci Dopravního podniku města Brna. Závoz začal již minulý týden v pátek, tedy první den po katastrofální bouři. Nejdříve byly potraviny distribuovány záchranářům a místním lidem, po domluvě s krajským krizovým štábem nyní bagety odebírají pracovníci IZS. Denně se jich na jih Moravy odváží až 600 (dle požadavků krizového štábu). Zastupitelé na tuto iniciativu vyčlenili částku 1 milion korun.

Na základě požadavku krizového štábu zajišťuje město Brno od začátku července prostřednictvím jídelny na náměstí Svornosti teplé obědy pro pracovníky IZS. Ty se budou na místo určení vozit po celé prázdniny, a to v počtu přibližně 500 ks denně (opět záleží na požadavcích krizového štábu). Na zajištění obědů město vydá maximálně 1,271 milionu korun.

Pomoc zasílají také městské společnosti. Teplárny Brno a SAKO Brno přispěly po 0,5 milionu korun. Druhá jmenovaná poskytla i materiální pomoc.

Lesy města Brna dodají v pátek 2. července 2021 do Hrušek dřevo potřebné pro opravu střech.

Technické sítě Brno řeší na místě statiku stožárů elektrického vedení a poslaly i materiální pomoc.

Dopravní podnik města Brna vozí do postižené oblasti jídlo a o prodlouženém víkendu (3. července až 6. července) poskytne autobusy. Ty budou vozit dobrovolníky ze záchytných parkovišť do postižených obcí.

Brněnské komunikace zaslaly materiální a personální pomoc.

Městská policie Brno posílá do oblasti denně 16 strážníků, kteří se zapojují do prací na odstranění škod.

Pomoc nabízejí i městské části, a to materiální nebo finanční. Lidem, kteří přišli o střechu nad hlavou, nabízejí i možnost bydlení

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít