Přeskočit na obsah

Zastupitelé schválili pomoc obcím postiženým tornádem. Pomáhají i městské firmy, strážníci a městské části

02. července 2021 2 minuty čtení
(fpo) – Na dnešním mimořádném zasedání schválili zastupitelé pomoc jihomoravským obcím postiženým živelní katastrofou. Tři projednané body se týkaly finanční pomoci ve výši 10 milionů korun a zajištění balených svačin a obědů pro pracovníky integrovaného záchranného systému.

Město Brno pošle oblastem postiženým tornádem finanční pomoc, a to ve výši 10 milionů korun. Peníze budou zaslány na sbírkový účet, který zřídil Jihomoravský kraj. Ten peníze využije dle aktuálních potřeb.

Dalším bodem jednání bylo zajištění balených baget pro záchranáře, které do postižených oblastí vozí zaměstnanci Dopravního podniku města Brna. Závoz začal již minulý týden v pátek, tedy první den po katastrofální bouři. Nejdříve byly potraviny distribuovány záchranářům a místním lidem, po domluvě s krajským krizovým štábem nyní bagety odebírají pracovníci IZS. Denně se jich na jih Moravy odváží až 600 (dle požadavků krizového štábu). Zastupitelé na tuto iniciativu vyčlenili částku 1 milion korun.

Na základě požadavku krizového štábu zajišťuje město Brno od začátku července prostřednictvím jídelny na náměstí Svornosti teplé obědy pro pracovníky IZS. Ty se budou na místo určení vozit po celé prázdniny, a to v počtu přibližně 500 ks denně (opět záleží na požadavcích krizového štábu). Na zajištění obědů město vydá maximálně 1,271 milionu korun.

Pomoc zasílají také městské společnosti. Teplárny Brno a SAKO Brno přispěly po 0,5 milionu korun. Druhá jmenovaná poskytla i materiální pomoc.

Lesy města Brna dodají v pátek 2. července 2021 do Hrušek dřevo potřebné pro opravu střech.

Technické sítě Brno řeší na místě statiku stožárů elektrického vedení a poslaly i materiální pomoc.

Dopravní podnik města Brna vozí do postižené oblasti jídlo a o prodlouženém víkendu (3. července až 6. července) poskytne autobusy. Ty budou vozit dobrovolníky ze záchytných parkovišť do postižených obcí.

Brněnské komunikace zaslaly materiální a personální pomoc.

Městská policie Brno posílá do oblasti denně 16 strážníků, kteří se zapojují do prací na odstranění škod.

Pomoc nabízejí i městské části, a to materiální nebo finanční. Lidem, kteří přišli o střechu nad hlavou, nabízejí i možnost bydlení

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.