Přeskočit na obsah

Další pomoc pro jižní Moravu: Školní jídelna na náměstí Svornosti bude vařit obědy pro členy IZS

30. června 2021
Brno se od prvních dní po katastrofální bouři na jihovýchodě Moravy zapojuje do pomoci. Do postižené oblasti zasílá balíčky jídla, městské části nabízejí náhradní bydlení, městské společnosti přispívají finančně i materiálně. Novinkou je, že od 1. července bude školní jídelna na náměstí Svornosti vařit denně 500 obědů pro pracovníky integrovaného záchranného systému, kteří v zasažené oblasti operují.

„Intenzivně spolupracujeme s krajským krizovým štábem a snažíme se cílit pomoc tak, aby byla adresná a efektivní. Nyní jsme dostali požadavek na každodenní zajištění 500 obědů pro složky integrovaného záchranného systému, které v regionu zasahují. Okamžitě jsme vytipovali vhodné zařízení, kterým je školní jídelna na náměstí Svornosti, která byla shodou okolností nedávno vybavena novým náčiním. S vařením začínáme 1. července a počítáme s poskytováním stravy do konce prázdnin. Veškeré náklady na přípravu jídel ve výši 1,271 milionu korun budou hrazeny z rozpočtu města,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Školní jídelna na náměstí Svornosti je pro vaření 500 obědů za den připravena personálně i technologicky. „Počátkem tohoto roku byla kuchyně vybavena velkokapacitním tlakovým kotlem za 1,2 milionu korun, který značně usnadňuje kuchařům a kuchařkám práci. Na jeho nákupu se podílelo město Brno částkou 800 tisíc korun, 400 tisíc doplatila městská část. Jsem rád, že i touto cestou můžeme podpořit ty, kteří na jižní Moravě pomáhají s odstraňováním škod,“ dodal místostarosta městské části Brno-Žabovřesky Filip Leder.

Školní jídelna uvítá pomoc dobrovolníků (s platným potravinářským průkazem), kteří by v období prázdnin balili jídlo do krabiček. Kontakt na webu: http://sjsvornost.cz/cz/kontakty.

Předání nového vysokokapacitního tlakového kotle. (Zleva: místostarosta MČ Brno-Žabovřesky Filip Leder, ředitelka jídelny Marta Mandincová, 1. náměstek Petr Hladík). Fota: Z. Kolařík

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.