Přeskočit na obsah

Další pomoc pro jižní Moravu: Školní jídelna na náměstí Svornosti bude vařit obědy pro členy IZS

30. června 2021

Brno se od prvních dní po katastrofální bouři na jihovýchodě Moravy zapojuje do pomoci. Do postižené oblasti zasílá balíčky jídla, městské části nabízejí náhradní bydlení, městské společnosti přispívají finančně i materiálně. Novinkou je, že od 1. července bude školní jídelna na náměstí Svornosti vařit denně 500 obědů pro pracovníky integrovaného záchranného systému, kteří v zasažené oblasti operují.

„Intenzivně spolupracujeme s krajským krizovým štábem a snažíme se cílit pomoc tak, aby byla adresná a efektivní. Nyní jsme dostali požadavek na každodenní zajištění 500 obědů pro složky integrovaného záchranného systému, které v regionu zasahují. Okamžitě jsme vytipovali vhodné zařízení, kterým je školní jídelna na náměstí Svornosti, která byla shodou okolností nedávno vybavena novým náčiním. S vařením začínáme 1. července a počítáme s poskytováním stravy do konce prázdnin. Veškeré náklady na přípravu jídel ve výši 1,271 milionu korun budou hrazeny z rozpočtu města,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Školní jídelna na náměstí Svornosti je pro vaření 500 obědů za den připravena personálně i technologicky. „Počátkem tohoto roku byla kuchyně vybavena velkokapacitním tlakovým kotlem za 1,2 milionu korun, který značně usnadňuje kuchařům a kuchařkám práci. Na jeho nákupu se podílelo město Brno částkou 800 tisíc korun, 400 tisíc doplatila městská část. Jsem rád, že i touto cestou můžeme podpořit ty, kteří na jižní Moravě pomáhají s odstraňováním škod,“ dodal místostarosta městské části Brno-Žabovřesky Filip Leder.

Školní jídelna uvítá pomoc dobrovolníků (s platným potravinářským průkazem), kteří by v období prázdnin balili jídlo do krabiček. Kontakt na webu: http://sjsvornost.cz/cz/kontakty.

Předání nového vysokokapacitního tlakového kotle. (Zleva: místostarosta MČ Brno-Žabovřesky Filip Leder, ředitelka jídelny Marta Mandincová, 1. náměstek Petr Hladík). Fota: Z. Kolařík

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.