Brno nabídne rodinám postiženým živelní pohromou bydlení

  • 28. června 2021
Na dnešní mimořádném zasedání souhlasili brněnští radní s udělením výjimky v pravidlech poskytování městských bytů, a to ve prospěch lidí postižených přírodní katastrofou. Několik městských částí již pomoc nabídlo.

Pohroma, která postihla jižní Moravu, nás velmi zasáhla. Mnoho z nás má v postižené oblasti rodinné příslušníky, přátele, spolužáky nebo známé. Naší snahou je pomoci lidem rychle a efektivně. Z tohoto důvodu jsem zajistila v pátek ráno odvoz jídla na Břeclavsko a Hodonínsko. Tato iniciativa nyní pokračuje každý den. Zájemci zároveň mohou přispívat na účet Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje. Další možnou pomocí je poskytnutí ubytování rodinám, které bohužel přišly o svůj domov. Rada města Brna dnes souhlasila s poskytnutím výjimky v poskytování městských bytů. Díky ní budou moci městské části nabídnout volné byty pro přechodné bydlení,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

 Vzhledem k tomu, že samo město Brno nemá v této chvíli k dispozici volné byty, zaslal v pátek 25. června 2021 náměstek pro bytovou oblast Jiří Oliva prosbu o poskytnutí bytů všem městským částem, které mají nějaký bytový fond: „Na mou žádost již reagovalo mnoho městských částí, které jsou schopny poskytnout byty různých dispozic pro rodiny postižené čtvrteční katastrofální bouří. V současné době evidujeme více než 30 bytů, do kterých by se mohly rodiny z postižených oblastí dočasně nastěhovat. Nabídka a poptávka po ubytování se bude soustřeďovat na Krajském krizovém štábu, na který se mohou zájemci přímo obracet. Chtěl bych poděkovat zástupcům městských částí, kteří na mou žádost reagovali v tak krátkém čase a byty poskytli.“

Do dnešních 13 hodin nabídlo na svém území bydlení 9 městských částí. Jsou jimi:

Brno-Bystrc – 5 bytů
Brno-Černovice – 1 byt
Brno-Kohoutovice
Brno-Líšeň – 4 byty
Brno-sever
Brno – Starý Lískovec – 1 byt
Brno-střed – 9 bytů
Brno – Řečkovice a Mokrá Hora – 1 byt (k dispozici do 14 dní)
Brno-Židenice – 10 bytů Další městské části se mohou do iniciativy zapojit později. 

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318

e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy