Přeskočit na obsah

Zastupitelé podpořili sport, opravu škol i novou cestu na zastávku

03. října 2017 2 minuty čtení
(ral) – Desítky milionů na opravy škol a školek, osm milionů na olympijský park, pět milionů pro mladé hokejisty. Nejen tyto dotace dnes odsouhlasili brněnští zastupitelé.

Rekonstrukce školských zařízení podpořili brněnští zastupitelé téměř 38 miliony korun. Umožní tak např. na Základní škole Vranovské provést odvlhčení budovy nebo opravit střechu na Základní škole Hroznová.

Další dotace podpoří volnočasové aktivity dětí. Město pošle milion korun střediskům volného času a dalších pět milionů mládežnickým hokejovým klubům. Ty si díky tomu pronajmou ledové plochy nebo pořídí vybavení. Část peněz využijí na organizování soutěží nebo naopak na podporu účasti na soutěžích v jiných městech. Za dalších 150 tisíc korun se děti z mateřských škol naučí bruslit.

V průběhu zimních olympijských her si budou moci sportovní atmosféru užít i Brňané. Na výstavišti vznikne olympijský park, kde si budou moci lidé vyzkoušet sporty jako curling nebo rychlobruslení. Zastupitelé dnes schválili poskytnutí dotace Českému olympijskému výboru na jeho uspořádání. Město Brno přispěje celkem osmi miliony korun. Do pořádání se zapojí i Jihomoravský kraj, který pošle výboru 7,5 milionu korun.
Již minulý měsíc schválili zastupitelé nákup mobilního kluziště. V parku tak bude k dispozici například 200metrová dráha pro bruslení, hokejové hřiště nebo dvě curlingové dráhy. Tato sportoviště pak budou moci Brňané a další návštěvníci využívat i po skončení olympijských her.

Vybudování schodiště v Denisových sadech, které propojí ulici Bašty s ulicí Nádražní, umožní poskytnutý příspěvek 1,3 milionu korun. Lidem se tak zkrátí cesta z Petrova na tramvajovou zastávku Nové sady. V rámci rekonstrukce parku toto schodiště vybuduje Veřejná zeleň města Brna.

Sestry z Hospice sv. Alžběty se budou moci vzdělávat díky 90tisícové dotaci.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.