Zastupitelé podpořili sport, opravu škol i novou cestu na zastávku

  • 03. října 2017
  • 2 minuty čtení
(ral) – Desítky milionů na opravy škol a školek, osm milionů na olympijský park, pět milionů pro mladé hokejisty. Nejen tyto dotace dnes odsouhlasili brněnští zastupitelé.

Rekonstrukce školských zařízení podpořili brněnští zastupitelé téměř 38 miliony korun. Umožní tak např. na Základní škole Vranovské provést odvlhčení budovy nebo opravit střechu na Základní škole Hroznová.

Další dotace podpoří volnočasové aktivity dětí. Město pošle milion korun střediskům volného času a dalších pět milionů mládežnickým hokejovým klubům. Ty si díky tomu pronajmou ledové plochy nebo pořídí vybavení. Část peněz využijí na organizování soutěží nebo naopak na podporu účasti na soutěžích v jiných městech. Za dalších 150 tisíc korun se děti z mateřských škol naučí bruslit.

V průběhu zimních olympijských her si budou moci sportovní atmosféru užít i Brňané. Na výstavišti vznikne olympijský park, kde si budou moci lidé vyzkoušet sporty jako curling nebo rychlobruslení. Zastupitelé dnes schválili poskytnutí dotace Českému olympijskému výboru na jeho uspořádání. Město Brno přispěje celkem osmi miliony korun. Do pořádání se zapojí i Jihomoravský kraj, který pošle výboru 7,5 milionu korun.
Již minulý měsíc schválili zastupitelé nákup mobilního kluziště. V parku tak bude k dispozici například 200metrová dráha pro bruslení, hokejové hřiště nebo dvě curlingové dráhy. Tato sportoviště pak budou moci Brňané a další návštěvníci využívat i po skončení olympijských her.

Vybudování schodiště v Denisových sadech, které propojí ulici Bašty s ulicí Nádražní, umožní poskytnutý příspěvek 1,3 milionu korun. Lidem se tak zkrátí cesta z Petrova na tramvajovou zastávku Nové sady. V rámci rekonstrukce parku toto schodiště vybuduje Veřejná zeleň města Brna.

Sestry z Hospice sv. Alžběty se budou moci vzdělávat díky 90tisícové dotaci.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít