Vyrazte za Kráskou a zvířetem nebo za loutkami. Víkend bude kulturní - Tiskový servis

Vyrazte za Kráskou a zvířetem nebo za loutkami. Víkend bude kulturní

  • 03. března 2023
  • 2 minuty čtení
  • TIS

Děti i rodiče si tento víkend vyberou z bohaté nabídky aktivit. Nabízí se divadlo, loutky a třeba také veletrh ProDítě na výstavišti. Fotografie studentů univerzity třetího věku si prohlédnete na Špilberku. Více o Mendlovi a jeho Brně se dozvíte na procházce a svátek Purim poznáte ve vile Stiassni.

Představení Kráska a zvíře. Foto: Divadlo Radost

Představení Kráska a zvíře. Foto: Divadlo Radost

Zatím nemnoho diváků mělo možnost zhlédnout adaptaci francouzské pohádky Kráska a zvíře v podání Divadla Radost. Do představení připraveného pro děti od osmi let a jejich rodiče vstoupil covid i další provozní překážky. V neděli 5. 3. se ale na jevišti odehraje hned dvakrát – v 10 a ve 14 hodin. Vstupenky na obě představení jsou stále k mání a najdete je zde.

Rodiče s dětmi zbystří ještě u jedné akce, a tou je populární brněnský veletrh ProDítě. Ten letos připadá právě na nadcházející víkend a konat se bude na výstavišti. „Všichni návštěvníci se mohou těšit na tradiční prezentaci nejnovějších trendů na trhu hraček, módy, cestování i zábavných aktivit. V rámci doprovodného programu nebudou chybět ani zajímavé přednášky ze světa zdraví a moderního rodičovství,“ zve za organizátory Dagmar Schejbalová.

Jak se účastníci univerzity třetího věku vypořádali s úkolem zachytit na svoje fotoaparáty Brno a Telč? Zjistěte to na zbrusu nové výstavě na Špilberku! Více informací hledejte na facebookové události.

Že je odkaz Gregora Johanna Mendela v Brně stále živý, dokazuje nedělní Mendel Day, který pořádá Moravské zemské muzeum. Po stopách geniálního genetika se vydáte od 13 hodin a cesta povede centrem města, kde budou vypíchnuta zajímavá místa spjatá s touto osobností. Výprava také navštíví hrob Mendela na Ústředním hřbitově a procházka skončí v areálu starobrněnského kláštera.

Purim je nejveselejší z židovských svátků a připomíná den původně určený losem k záhubě Židů, díky moudrosti a statečnosti královny Ester se však změnil v čas radosti. Více se o něm dozvíte ve vile Stiassni, na akci pod vedením Štetlu. K poslechu zahraje skupina Hazafele.

Brněnský loutkotoč v sobotu rozveselí divadlo Barka. Chystají se představení pro malé i větší. Pohádku O vytrvalém princi si připravilo Dřevěné divadlo. Z Uherského Brodu přijede představení Paleček a Karmen doputuje až Jablonce nad Nisou.

Další zápas nejvyšší soutěže basketbalu se uskuteční v pátek v 18.30 v hale Vodova. Brněnský tým vyzve soupeře z Pardubic. A odpoledne v 15:30 se na stejné palubovce odehraje zápas žen, kdy KP Brno nastoupí proti hráčkám Hradce Králové.

Další články z rubriky