Přeskočit na obsah

Víkendové tipy: Navštivte Měsíc a seznamte se s Mendelem včelařem

19. července 2019 2 minuty čtení
(mad) – Další prázdninový víkend je před námi. Jak si ho v Brně užít? Navštivte třeba brněnskou hvězdárnu a vydejte se na Měsíc spolu s Neilem Armstrongem a Buzzem Aldrinem. A pokud vás dálky nelákají, udělejte si procházku do centra města a seznamte se s včelařskou činností J. G. Mendela.

Chcete se projít po Měsíci? Přijďte tento víkend do Hvězdárny a planetária Brno! Tato instituce nyní připomíná přistání člověka na Měsíci celou řadou projekcí a doprovodných programů. Zhlédnete třeba představení Vzhůru na Měsíc! 3D, které je úžasným náhledem na celý projekt Apollo, či dokonce sestřih původního přímého přenosu z Měsíce z roku 1969, a to tak, jak jej mohli před padesáti roky sledovat televizní diváci z celého světa.

Celý víkend se bude odehrávat festival Mendel je… včelař. Díky renesanční nátuře této brněnské osobnosti je každý ročník věnován jinému vědnímu oboru, který Mendel v Brně rozvíjel. Program se odehrává na Mendlově náměstí, v Mendlově muzeu, na zahradě Augustiniánského opatství i na dalších místech.

Na Zelném trhu mohou lidé až do zítřka ochutnávat řadu regionálních pochoutek. Uskuteční se zde festival Slow Food. Akce se koná v rámci projektu Slow Food CE. Jeho cílem je seznámit širokou veřejnost s prací místních zemědělců, jejich produkcí nebo následným zpracováním lokálních surovin.

Až do neděle probíhá již 16. ročník mezinárodního multižánrového festivalu ProART Festival 2019. Můžete se těšit třeba na taneční workshopy pod vedením mnoha zahraničních tanečníků či trénink herecké improvizace.

A komu se chce strávit víkend aktivněji, může dnes přijít na pravidelný běžecký týden v Zoo Brno. K dispozici budou zkušení lektoři běhu, zázemí s úschovnou věcí a úžasné prostředí se spoustou zvířecích fanoušků. Cena činí 60 Kč a část výtěžku půjde do fondu na ohrožená zvířata.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.