Víkendové tipy: Navštivte Měsíc a seznamte se s Mendelem včelařem

  • 19. července 2019
  • 2 minuty čtení
(mad) – Další prázdninový víkend je před námi. Jak si ho v Brně užít? Navštivte třeba brněnskou hvězdárnu a vydejte se na Měsíc spolu s Neilem Armstrongem a Buzzem Aldrinem. A pokud vás dálky nelákají, udělejte si procházku do centra města a seznamte se s včelařskou činností J. G. Mendela.

Chcete se projít po Měsíci? Přijďte tento víkend do Hvězdárny a planetária Brno! Tato instituce nyní připomíná přistání člověka na Měsíci celou řadou projekcí a doprovodných programů. Zhlédnete třeba představení Vzhůru na Měsíc! 3D, které je úžasným náhledem na celý projekt Apollo, či dokonce sestřih původního přímého přenosu z Měsíce z roku 1969, a to tak, jak jej mohli před padesáti roky sledovat televizní diváci z celého světa.

Celý víkend se bude odehrávat festival Mendel je… včelař. Díky renesanční nátuře této brněnské osobnosti je každý ročník věnován jinému vědnímu oboru, který Mendel v Brně rozvíjel. Program se odehrává na Mendlově náměstí, v Mendlově muzeu, na zahradě Augustiniánského opatství i na dalších místech.

Na Zelném trhu mohou lidé až do zítřka ochutnávat řadu regionálních pochoutek. Uskuteční se zde festival Slow Food. Akce se koná v rámci projektu Slow Food CE. Jeho cílem je seznámit širokou veřejnost s prací místních zemědělců, jejich produkcí nebo následným zpracováním lokálních surovin.

Až do neděle probíhá již 16. ročník mezinárodního multižánrového festivalu ProART Festival 2019. Můžete se těšit třeba na taneční workshopy pod vedením mnoha zahraničních tanečníků či trénink herecké improvizace.

A komu se chce strávit víkend aktivněji, může dnes přijít na pravidelný běžecký týden v Zoo Brno. K dispozici budou zkušení lektoři běhu, zázemí s úschovnou věcí a úžasné prostředí se spoustou zvířecích fanoušků. Cena činí 60 Kč a část výtěžku půjde do fondu na ohrožená zvířata.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít