Přeskočit na obsah

Víkend nabídne velikonoční pohodu i běžecké závody

12. dubna 2019 3 minuty čtení
(mad) – Velikonoce jsou již za dveřmi a druhý dubnový víkend v Brně to reflektuje. Můžete se těšit na celou řadu akcí spojených s těmito svátky. Na své si ale přijdou i sportovci a sportovní fanoušci či milovníci architektury.

Ve vzduchu už je cítit jaro a Velikonoce klepou na dveře. Nedočkavci si je mohou užít už tento víkend na náměstí Svobody, kde se koná již desátý ročník Velikonočních slavností. Čeká vás asi 40 stánků především s velikonoční tématikou. Můžete se těšit třeba na proutěné zboží, pomlázky, velikonoční kraslice či doprovodný program plný tance a zpěvu. Akce se koná od 12. do 21. dubna.

Na největší křesťanské svátky apeluje také Velikonoční festival duchovní hudby, v jehož rámci se v neděli v 19:00 na Petrově odehraje koncert Nova et vetera. Tulev je jako skladatel a hudebník detailně obeznámen s historickými styly včetně gregoriánského chorálu, k němuž ve své tvorbě rád odkazuje, ale cizí mu není ani prostředí rockové hudby.

I svátky se dají oslavit cestou za poznáním. V sobotu od 14 do 17 hodin se v brněnské hvězdárně odehrají Vesmírné Velikonoce. Na programu je výroba netradičních galaktických vajec. Vesmírné černi, hvězdného prachu i měsíčních úlomků je dost, takže stačí dojít na Kraví horu. Svoji návštěvu můžete také spojit s některým z pořadů v digitáriu.

Chcete vědět, jak jste na tom se zdravím? Dorazit můžete zítra a pozítří od 10 do 20 hodin v OC Olympia Brno na akci Zdraví pod kontrolou. Letošním téma zní Universal health coverage a akce si klade za cíl informovat veřejnost o dostupnosti zdravotní péče. Pro účastníky akce budou připravena stanoviště vedená studenty medicíny, kde si bude každý moci nechat změřit krevní tlak, procento tuku v těle nebo hladinu cukru v krvi. Budou zde také stanoviště zaměřující se na poskytování první pomoci, samovyšetření prsou a varlat, s budoucími fyzioterapeuty a nutričními terapeuty mohou návštěvníci debatovat o vyvážené stravě atd.

Největší architektonická akce na světě se koná letos podruhé i v Brně. Open House Brno 2019 otevře 70 běžně nepřístupných míst. Festival proběhne o víkendu 13. a 14. dubna a vstup na něj je zdarma. Své dveře a brány otevřou různé typy staveb. Ty inženýrské reprezentuje například hráz vodní nádrže Brno nebo čistička odpadních vod, bytové například Arnoldova či Giskrova vila, průmyslové stavby třeba pivovar Hauskrecht atd. Řadu míst je možné navštívit i bez registrace.

Brněnští sportovní fanoušci nemají jinou možnost než v sobotu navštívit či alespoň zhlédnout přenos utkání mezi Kometou a Libercem. Začíná v 15:30. Bílí tygři mají nakročeno k postupu, ale družina Libora Zábranského už mnohokrát ukázala, že nikdy nehází ručník na led. Zabojuje „Modrobílá šlechta“ o finále, nebo je Pešánův výběr konečně dokáže přemoci?

A pro ty, kteří preferují aktivnější trávení víkendu, je určen Brněnský půlmaraton či desítka. Start i cíl se nachází v centru Brna na náměstí Svobody. Všichni, kdo doběhnou do cíle, obdrží originální medaile. Na vítěze čekají peněžní prémie i hodnotné ceny.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.