Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: Betlémské světlo, předvánoční akce a výstavy

15. prosince 2017 2 minuty čtení
(ik) – Betlémské světlo, Brněnské Vánoce, výstava architektury v zoo, předvánoční dopoledne v Panelandu, výroba ozdob v Lužánkách i svět počítačových her jsou tipy na nadcházející víkend.

Skauti přivezou Betlémské světlo v sobotu večer vlakem z Vídně do Brna. Zájemci si pro vlastní světlo mohou přijít v neděli v devět hodin ráno na bohoslužbu do katedrály svatého Petra a Pavla. „Skauti ponesou lampu se světlem v obětním průvodu a poté ji předají biskupovi Cikrlemu,“ uvedla mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová. Skauti budou světlo předávat dál po Brně i po celé ČR.

V centru města pokračují Brněnské Vánoce. Obdobné akce jsou na pořadu také v městských částech, a to většinou před tamními radnicemi.

Zoo ode dneška hostí výstavu Fakulty architektury VUT v Brně s názvem Zoo Brno – hledání identity. Akce prezentuje soubor zajímavých studentských návrhů, které vznikly v průběhu dvanácti let spolupráce s brněnskou zoo. Výstava potrvá do konce února příštího roku.

V sobotu od 15 hodin na Špilberku bude beseda s Jaromírem Plachým v rámci doprovodného programu k výstavě Kouzelný svět počítačových her. Jaromír Plachý z ateliéru Amanita Design je tvůrcem nové ztřeštěné hry Chuchel.

V Uměleckoprůmyslovém muzeu na Husově čeká v sobotu děti zábavné předvánoční odpoledne. Na výstavě Paneland si mohou ze zmenšených modelů sektorového nábytku sestavit interiér podle fantazie, nazdobit si panelákové perníčky, podívat se na dobové pohádky nebo si vyrobit papírové řetězy a další dekorace.

Ve Středisku volného času Lužánky u Lidické ulice organizují v sobotu od půl desáté Vánoční stromeček. Děti si tam mohou vyrobit ozdoby a nadělit vánoční dobroty zvířatům. 

Další tipy jsou také na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.