Tipy na víkend: Betlémské světlo, předvánoční akce a výstavy - Tiskový servis

Tipy na víkend: Betlémské světlo, předvánoční akce a výstavy

  • 15. prosince 2017
  • 2 minuty čtení

(ik) – Betlémské světlo, Brněnské Vánoce, výstava architektury v zoo, předvánoční dopoledne v Panelandu, výroba ozdob v Lužánkách i svět počítačových her jsou tipy na nadcházející víkend.

Tipy na víkend: Betlémské světlo, předvánoční akce a výstavy
Tipy na víkend: Betlémské světlo, předvánoční akce a výstavy

Skauti přivezou Betlémské světlo v sobotu večer vlakem z Vídně do Brna. Zájemci si pro vlastní světlo mohou přijít v neděli v devět hodin ráno na bohoslužbu do katedrály svatého Petra a Pavla. „Skauti ponesou lampu se světlem v obětním průvodu a poté ji předají biskupovi Cikrlemu,“ uvedla mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová. Skauti budou světlo předávat dál po Brně i po celé ČR.

V centru města pokračují Brněnské Vánoce. Obdobné akce jsou na pořadu také v městských částech, a to většinou před tamními radnicemi.

Zoo ode dneška hostí výstavu Fakulty architektury VUT v Brně s názvem Zoo Brno – hledání identity. Akce prezentuje soubor zajímavých studentských návrhů, které vznikly v průběhu dvanácti let spolupráce s brněnskou zoo. Výstava potrvá do konce února příštího roku.

V sobotu od 15 hodin na Špilberku bude beseda s Jaromírem Plachým v rámci doprovodného programu k výstavě Kouzelný svět počítačových her. Jaromír Plachý z ateliéru Amanita Design je tvůrcem nové ztřeštěné hry Chuchel.

V Uměleckoprůmyslovém muzeu na Husově čeká v sobotu děti zábavné předvánoční odpoledne. Na výstavě Paneland si mohou ze zmenšených modelů sektorového nábytku sestavit interiér podle fantazie, nazdobit si panelákové perníčky, podívat se na dobové pohádky nebo si vyrobit papírové řetězy a další dekorace.

Ve Středisku volného času Lužánky u Lidické ulice organizují v sobotu od půl desáté Vánoční stromeček. Děti si tam mohou vyrobit ozdoby a nadělit vánoční dobroty zvířatům. 

Další tipy jsou také na www.gotobrno.cz.

Další články z rubriky