Přeskočit na obsah

Tarif pro městskou hromadnou dopravu v Brně prošel úpravou. Další předplatní jízdenky budou elektronické, zjednoduší se prokazování nároku na bezplatnou přepravu

10. března 2021

Usnadnění prokazování nároku na bezplatnou přepravu pro děti a seniory nebo vydávání předplatních jízdenek pro doprovod dětí do tří let výhradně v elektronické podobě odsouhlasili brněnští radní. Ke změnám vede snaha zamezit šíření epidemie COVID-19, zefektivnit prodej předplatních jízdenek a zjednodušit tarifní podmínky. Čtyři nové úpravy naváží na dvě, které platí už od ledna letošního roku.

„Od ledna letošního roku platí na základě rozhodnutí vedení Dopravního podniku města Brna dvě změny ve výdeji předplatních jízdenek. Zaměstnanecké jízdenky pro aktivní zaměstnance pro rok 2021 a předplatní jízdenky pro studenty 18–26 let se nově vydávají výhradně v elektronické podobě. Tato opatření nevyžadovala změnu tarifu, která je nutná k zavedení dalších čtyřech opatření, jež Rada města Brna nyní odsouhlasila,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Čtyři nová opatření budou platit od 1. dubna letošního roku pro městskou hromadnou dopravu v Brně. „Lidé, kteří dosáhli věku 70 let, budou nově moci prokazovat svůj nárok na bezplatnou přepravu v tarifních zónách 100 a 101 občanským průkazem. Děti ve věku 6–10 let budou moci svůj nárok na totéž prokázat i jiným dokladem než průkazkou IDS JMK. Předplatní jízdenky pro doprovod dětí do 3 let budou vydávány výhradně v elektronické podobě. Zrušili jsme také zvláštní roční kupon pro seniory do 70 let za 840 korun,“ popsal novinky radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.