Přeskočit na obsah

Tarif pro městskou hromadnou dopravu v Brně prošel úpravou. Další předplatní jízdenky budou elektronické, zjednoduší se prokazování nároku na bezplatnou přepravu

10. března 2021
Usnadnění prokazování nároku na bezplatnou přepravu pro děti a seniory nebo vydávání předplatních jízdenek pro doprovod dětí do tří let výhradně v elektronické podobě odsouhlasili brněnští radní. Ke změnám vede snaha zamezit šíření epidemie COVID-19, zefektivnit prodej předplatních jízdenek a zjednodušit tarifní podmínky. Čtyři nové úpravy naváží na dvě, které platí už od ledna letošního roku.

„Od ledna letošního roku platí na základě rozhodnutí vedení Dopravního podniku města Brna dvě změny ve výdeji předplatních jízdenek. Zaměstnanecké jízdenky pro aktivní zaměstnance pro rok 2021 a předplatní jízdenky pro studenty 18–26 let se nově vydávají výhradně v elektronické podobě. Tato opatření nevyžadovala změnu tarifu, která je nutná k zavedení dalších čtyřech opatření, jež Rada města Brna nyní odsouhlasila,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Čtyři nová opatření budou platit od 1. dubna letošního roku pro městskou hromadnou dopravu v Brně. „Lidé, kteří dosáhli věku 70 let, budou nově moci prokazovat svůj nárok na bezplatnou přepravu v tarifních zónách 100 a 101 občanským průkazem. Děti ve věku 6–10 let budou moci svůj nárok na totéž prokázat i jiným dokladem než průkazkou IDS JMK. Předplatní jízdenky pro doprovod dětí do 3 let budou vydávány výhradně v elektronické podobě. Zrušili jsme také zvláštní roční kupon pro seniory do 70 let za 840 korun,“ popsal novinky radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.