Přeskočit na obsah

Stadion na Srbské se připravuje na první ligu

12. května 2022
Fotbalisté druholigové Zbrojovky zažívají úspěšnou sezónu. Díky jejich výsledkům se tým pod vedením Richarda Dostálka dostal na první místo tabulky a má jistý postup do nejvyšší fotbalové soutěže. Na první ligu se připraví i stadion na Srbské. Rozhodli o tom brněnští radní.

Letošní sezóna je pro brněnské fotbalové kluby nebývale úspěšná. Zbrojovka s přehledem vede tabulku druhé nejvyšší fotbalové soutěže a má jistý postup do první ligy. SK Líšeň také aspiruje na postupovou pozici, a to z aktuálního čtvrtého místa v tabulce. Již dříve bylo dohodnuto, že by v případě postupu líšeňských fotbalistů do nejvyšší soutěže hrály oba týmy na stadionu na Srbské, který k tomu má předpoklady. Je však nutné provést úpravy a do stadionu zainvestovat, aby splňoval veškeré parametry a mohly se na něm odehrávat i mezinárodní zápasy. Celkově na to vyhradíme 17,4 milionu korun,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Vzhledem k rozsáhlému a dlouhodobě využívanému stadionu si jeho technický stav zaslouží pro prvoligovou soutěž úpravy. „Připravujeme výměnu travnatého povrchu hrací plochy, dokončení opravy páteřního rozvodu vody pro zavlažování, dílčí opravy hlavní tribuny nebo rekonstrukci toalet. Pořízena bude také potřebná speciální vřetenová sekačka. Nejdříve bude ale na stadionu opraveno osvětlení a zázemí rozšířeno o regenerační vířivku, která je potřebná pro mezinárodní utkání. V polovině června letošního roku bude Brno hostit zápas hráčů do 21 let, a to mezi ČR a Andorrou,“ doplnil Jaroslav Suchý, radní pro oblast sportu.

Finální slovo v poskytnutí peněz na výše zmíněné investice a opravy budou mít zastupitelé. Ti budou zasedat v úterý 17. května 2022.

Stadion na Srbské je v majetku města. V dlouhodobém pronájmu jej má fotbalový klub FC Zbrojovka Brno, a. s.  

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318

e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.