Přeskočit na obsah

Stadion na Srbské se připravuje na první ligu

12. května 2022

Fotbalisté druholigové Zbrojovky zažívají úspěšnou sezónu. Díky jejich výsledkům se tým pod vedením Richarda Dostálka dostal na první místo tabulky a má jistý postup do nejvyšší fotbalové soutěže. Na první ligu se připraví i stadion na Srbské. Rozhodli o tom brněnští radní.

Letošní sezóna je pro brněnské fotbalové kluby nebývale úspěšná. Zbrojovka s přehledem vede tabulku druhé nejvyšší fotbalové soutěže a má jistý postup do první ligy. SK Líšeň také aspiruje na postupovou pozici, a to z aktuálního čtvrtého místa v tabulce. Již dříve bylo dohodnuto, že by v případě postupu líšeňských fotbalistů do nejvyšší soutěže hrály oba týmy na stadionu na Srbské, který k tomu má předpoklady. Je však nutné provést úpravy a do stadionu zainvestovat, aby splňoval veškeré parametry a mohly se na něm odehrávat i mezinárodní zápasy. Celkově na to vyhradíme 17,4 milionu korun,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Vzhledem k rozsáhlému a dlouhodobě využívanému stadionu si jeho technický stav zaslouží pro prvoligovou soutěž úpravy. „Připravujeme výměnu travnatého povrchu hrací plochy, dokončení opravy páteřního rozvodu vody pro zavlažování, dílčí opravy hlavní tribuny nebo rekonstrukci toalet. Pořízena bude také potřebná speciální vřetenová sekačka. Nejdříve bude ale na stadionu opraveno osvětlení a zázemí rozšířeno o regenerační vířivku, která je potřebná pro mezinárodní utkání. V polovině června letošního roku bude Brno hostit zápas hráčů do 21 let, a to mezi ČR a Andorrou,“ doplnil Jaroslav Suchý, radní pro oblast sportu.

Finální slovo v poskytnutí peněz na výše zmíněné investice a opravy budou mít zastupitelé. Ti budou zasedat v úterý 17. května 2022.

Stadion na Srbské je v majetku města. V dlouhodobém pronájmu jej má fotbalový klub FC Zbrojovka Brno, a. s.  

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318

e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.