Sokol slaví. Do kazety přibyly dokumenty o otevření Dětského centra

  • 27. října 2017
  • 1 minuta čtení
(ik) - 28. října 1927 byl slavnostně položen základní kámen k sokolskému Stadionu na Kounicově, který je největší sokolovnou v ČR.

Dnes dopoledne představitelé Sokola Brno I vyjmuli schránku s historickými dokumenty, aby je doplnili o současné. Především o otevření Dětského centra.

Vzniklo za finančního přispění ministerstva školství, města Brna, Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed. Celkové náklady na jeho vznik přesáhly 40 milionů korun.

„Vedení města se snaží, aby sport stále byl jedním z typických brněnských symbolů, a proto podporuje všechny druhy sportu i výstavbu nových sportovišť. Jsem rád, že výsledkem takové podpory, kterou jsme poskytli společně se státem i Jihomoravským krajem, je i toto Dětské centrum,“ uvedl primátor Petr Vokřál.

Dětské centrum projektovali brněnští architekti Petr Všetečka a Robert Václavík a je první etapou v celkové rekonstrukci sokolského Stadionu.

Snímky pod textem přibližují nové Dětské centrum. Na fotografii vlevo dole je zachycen primátor Petr Vokřál při rozhovoru s Věrou Růžičkovou, držitelkou zlata z OH 1948 v Londýně.
Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít