Přeskočit na obsah

Sokol slaví. Do kazety přibyly dokumenty o otevření Dětského centra

27. října 2017 1 minuta čtení
(ik) - 28. října 1927 byl slavnostně položen základní kámen k sokolskému Stadionu na Kounicově, který je největší sokolovnou v ČR.

Dnes dopoledne představitelé Sokola Brno I vyjmuli schránku s historickými dokumenty, aby je doplnili o současné. Především o otevření Dětského centra.

Vzniklo za finančního přispění ministerstva školství, města Brna, Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed. Celkové náklady na jeho vznik přesáhly 40 milionů korun.

„Vedení města se snaží, aby sport stále byl jedním z typických brněnských symbolů, a proto podporuje všechny druhy sportu i výstavbu nových sportovišť. Jsem rád, že výsledkem takové podpory, kterou jsme poskytli společně se státem i Jihomoravským krajem, je i toto Dětské centrum,“ uvedl primátor Petr Vokřál.

Dětské centrum projektovali brněnští architekti Petr Všetečka a Robert Václavík a je první etapou v celkové rekonstrukci sokolského Stadionu.

Snímky pod textem přibližují nové Dětské centrum. Na fotografii vlevo dole je zachycen primátor Petr Vokřál při rozhovoru s Věrou Růžičkovou, držitelkou zlata z OH 1948 v Londýně.
Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.