Přeskočit na obsah

Sociálně-zdravotní komplex Červený kopec se zdárně blíží realizaci. Město je připraveno podat žádost o územní rozhodnutí

13. října 2021

Sociálně-zdravotní komplex na Červeném kopci je zase blíže své realizaci. Radní dnes schválili vyjádření statutárního města Brna k projektové dokumentaci pro územní rozhodnutí o umístění této stavby. Zdravotní zařízení následné péče bude disponovat třemi pavilony propojenými jednopodlažní vstupní halou.

Na Červeném kopci vznikne sociálně-zdravotní komplex, který se bude specializovat na následnou péči o dlouhodobě nemocné. „Projektová dokumentace je v tuto chvíli vyhotovena a schválena. Byl tedy překonán další mezník v přípravě projektu. Nový komplex se 150 lůžky v 75 dvoulůžkových pokojích pro dlouhodobě nemocné se posune k územnímu řízení a následně k výběru zhotovitele,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Komplex je situován do tří samostatných pavilonů, které budou propojeny jednopodlažní vstupní halou. Součástí vstupní haly budou atria zajišťující přirozené světlo. „Střecha vstupní haly je projektována jako pobytová. Bude osázena vhodnou vegetací a zároveň se takto přirozeně propojí okolní zahrada se samotným zdravotnickým zařízením. Celkově pro nás byla významná udržitelnost a ekologie budov, proto budou mít i jednotlivé pavilony zelenou střechu. Ta významně pomáhá ochlazovat okolí v horkých letních dnech a naopak v zimě poskytuje nutnou izolaci. Srážková voda se bude kumulovat v retenčních nádržích a bude dále využívána například k zavlažování,“ doplnil Petr Hladík.

Jednotlivé pavilony budou čtyřpodlažní a kromě zázemí pro pacienty bude zdravotnický komplex vybaven ordinacemi lékařů, pracovnami zdravotních sester, rehabilitačními místnostmi, prostory stacionární péče, společnými prostory, jídelnami, sociálním zázemím a dalším vybavením. „V projektu se počítá také s 51 parkovacími místy, kdy 40 z nich bude zakryto pergolou. Toto rozvržení jsme prostřednictvím Kanceláře architekta města řešili i s městskou částí Brno-střed. Komplex bude postaven podle projektu společnosti RANGHERKA 5. Plocha na Červeném kopci je připravena na stavbu, protože v loňském roce proběhla nutná demolice původních budov léčebny dlouhodobě nemocných,“ dodal radní za oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.  

Zdeňka Obalilová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.