Přeskočit na obsah

Smlouva o společném zadání urbanisticko-architektonické soutěže o návrh podoby základní a mateřské školy v Nové Zbrojovce je schválena

18. května 2022

Urbanisticko-architektonická soutěž o návrh podoby základní a mateřská školy připravované v nové městské čtvrti na území areálu bývalé Zbrojovky bude společně zadávat město Brno a společnost NOVÁ ZBROJOVKA, s. r. o. Smlouvu, která řeší i další spolupráci při zajištění projektové dokumentace, dnes schválila Rada města Brna. Podepisovat ji bude také zástupce organizátora soutěže, tedy Kanceláře architekta města Brna.

„Dnes schválená smlouva stanovuje práva a povinnosti ve vztahu ke společnému zadání urbanisticko-architektonické jednofázové užší projektové soutěže o návrh základní a mateřské školy v Nové Zbrojovce a také k navazujícímu jednacímu řízení bez uveřejnění. Předmětem této zakázky pak bude vypracování kompletní projektové dokumentace pro obě školská zařízení. Návrhy těchto budov se pro společnost NOVÁ ZBROJOVKA, s. r. o., stanou podkladem pro aktualizaci master plánu nové čtvrti,“ sdělil radní pro školství a sport Jaroslav Suchý a doplnil: „Celková výše nákladů na zajištění soutěže činí 3 750 000 korun. Oba zadavatelé se na nich budou podílet stejnou částkou."

Součástí přestavby části území bývalého továrního areálu je kromě vybudování základní a mateřské školy, jejichž investorem bude město, také vybudování polyfunkčního objektu včetně navazujícího veřejného prostoru, což zaplatí společnost NOVÁ ZBROJOVKA.

Rozhodnutí o vypsání architektonické soutěže na podobu nové školky a školy v areálu bývalé Zbrojovky padlo na konci března letošního roku, v polovině dubna pak bylo schváleno složení 17členné soutěžní poroty.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.