Přeskočit na obsah

Smlouva o společném zadání urbanisticko-architektonické soutěže o návrh podoby základní a mateřské školy v Nové Zbrojovce je schválena

18. května 2022
Urbanisticko-architektonická soutěž o návrh podoby základní a mateřská školy připravované v nové městské čtvrti na území areálu bývalé Zbrojovky bude společně zadávat město Brno a společnost NOVÁ ZBROJOVKA, s. r. o. Smlouvu, která řeší i další spolupráci při zajištění projektové dokumentace, dnes schválila Rada města Brna. Podepisovat ji bude také zástupce organizátora soutěže, tedy Kanceláře architekta města Brna.

„Dnes schválená smlouva stanovuje práva a povinnosti ve vztahu ke společnému zadání urbanisticko-architektonické jednofázové užší projektové soutěže o návrh základní a mateřské školy v Nové Zbrojovce a také k navazujícímu jednacímu řízení bez uveřejnění. Předmětem této zakázky pak bude vypracování kompletní projektové dokumentace pro obě školská zařízení. Návrhy těchto budov se pro společnost NOVÁ ZBROJOVKA, s. r. o., stanou podkladem pro aktualizaci master plánu nové čtvrti,“ sdělil radní pro školství a sport Jaroslav Suchý a doplnil: „Celková výše nákladů na zajištění soutěže činí 3 750 000 korun. Oba zadavatelé se na nich budou podílet stejnou částkou."

Součástí přestavby části území bývalého továrního areálu je kromě vybudování základní a mateřské školy, jejichž investorem bude město, také vybudování polyfunkčního objektu včetně navazujícího veřejného prostoru, což zaplatí společnost NOVÁ ZBROJOVKA.

Rozhodnutí o vypsání architektonické soutěže na podobu nové školky a školy v areálu bývalé Zbrojovky padlo na konci března letošního roku, v polovině dubna pak bylo schváleno složení 17členné soutěžní poroty.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.