Přeskočit na obsah

Porota soutěže na podobu škol v Nové Zbrojovce bude mít 15 členů

13. dubna 2022
Na konci března souhlasila Rada města Brna se záměrem uspořádat urbanisticko-architektonickou soutěž na budoucí podobu nové mateřské a základní školy v areálu Nové Zbrojovky. Dnes radní jmenovali porotu, která bude návrhy posuzovat.

Soutěžní porota bude mít 15 členů a bude složena ze závislé a nezávislé části. V závislé části budou zastoupeni 4 řádní členové a 4 náhradníci. Ti vzejdou ze 3 zástupců města, 1 zástupce městské části Brno-Židenice a 4 zástupců společnosti Nová Zbrojovka. Druhou, tedy nezávislou část budou tvořit odborníci. Počítáme také s tím, že jeden ze znalců bude předsedou poroty. Zároveň je nutné dodat, že si porota může dle potřeby pozvat ke konzultacím další specialisty z různých oborů,“ uvedl radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

Po jmenování poroty budou v příštích týdnech Radě města Brna a společnosti Nová Zbrojovka (jakožto spoluzadavatelům soutěže) předloženy soutěžní podmínky. Samotné vyhlášení soutěže je plánováno na červen letošního roku.

Tiskovou zprávu týkající se záměru vyhlásit soutěž najdete zde.

Složení poroty

Závislá část:

RNDr. Filip Chvátal, Ph.D. (zástupce města Brna)
Bc. Tomáš Koláčný (zástupce města Brna)
Ing. et Ing. Jan Růžička (zástupce Nová Zbrojovka, s. r. o.)
Ing. MA. Tomáš Pilař (zástupce Nová Zbrojovka, s. r. o.)
RNDr. Jiří Herman, Ph.D. (zástupce města Brna), náhradník
Mgr. Aleš Mrázek (zástupce městské části Brno-Židenice), náhradník
Ing. arch. Ivona Uherková (zástupkyně Nová Zbrojovka, s. r. o.), náhradnice
Ing. Miroslav Pekník (zástupce Nová Zbrojovka, s. r. o.), náhradník


Nezávislá část:

doc. Ing. arch. Antonín Novák
Ing. arch. Štěpán Valouch
Ing. arch. Ondřej Vysloužil
Ing. arch. Zbyněk Ryška
Ing. arch. Pavel Buryška
Ing. Marek Holán, náhradník
Ing. arch. Lenka Štěpánková, náhradnice

 

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.