Přeskočit na obsah

Porota soutěže na podobu škol v Nové Zbrojovce bude mít 15 členů

13. dubna 2022

Na konci března souhlasila Rada města Brna se záměrem uspořádat urbanisticko-architektonickou soutěž na budoucí podobu nové mateřské a základní školy v areálu Nové Zbrojovky. Dnes radní jmenovali porotu, která bude návrhy posuzovat.

Soutěžní porota bude mít 15 členů a bude složena ze závislé a nezávislé části. V závislé části budou zastoupeni 4 řádní členové a 4 náhradníci. Ti vzejdou ze 3 zástupců města, 1 zástupce městské části Brno-Židenice a 4 zástupců společnosti Nová Zbrojovka. Druhou, tedy nezávislou část budou tvořit odborníci. Počítáme také s tím, že jeden ze znalců bude předsedou poroty. Zároveň je nutné dodat, že si porota může dle potřeby pozvat ke konzultacím další specialisty z různých oborů,“ uvedl radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

Po jmenování poroty budou v příštích týdnech Radě města Brna a společnosti Nová Zbrojovka (jakožto spoluzadavatelům soutěže) předloženy soutěžní podmínky. Samotné vyhlášení soutěže je plánováno na červen letošního roku.

Tiskovou zprávu týkající se záměru vyhlásit soutěž najdete zde.

Složení poroty

Závislá část:

RNDr. Filip Chvátal, Ph.D. (zástupce města Brna)
Bc. Tomáš Koláčný (zástupce města Brna)
Ing. et Ing. Jan Růžička (zástupce Nová Zbrojovka, s. r. o.)
Ing. MA. Tomáš Pilař (zástupce Nová Zbrojovka, s. r. o.)
RNDr. Jiří Herman, Ph.D. (zástupce města Brna), náhradník
Mgr. Aleš Mrázek (zástupce městské části Brno-Židenice), náhradník
Ing. arch. Ivona Uherková (zástupkyně Nová Zbrojovka, s. r. o.), náhradnice
Ing. Miroslav Pekník (zástupce Nová Zbrojovka, s. r. o.), náhradník


Nezávislá část:

doc. Ing. arch. Antonín Novák
Ing. arch. Štěpán Valouch
Ing. arch. Ondřej Vysloužil
Ing. arch. Zbyněk Ryška
Ing. arch. Pavel Buryška
Ing. Marek Holán, náhradník
Ing. arch. Lenka Štěpánková, náhradnice

 

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.