Přeskočit na obsah

Radní schválili Výzvu k podávání návrhů do „Dáme na vás“ pro rok 2022

19. ledna 2022
Radní dnes schválili aktualizované znění Výzvy participativního rozpočtu pro šestý ročník „Dáme na vás“. Tato výzva je specifická pro každý ročník procesu participativního rozpočtu, určuje jeho harmonogram, objem finančních prostředků či další pravidla.

„Brněnský participativní rozpočet Dáme na vás se těší velké oblibě veřejnosti. Od roku 2017 do roku 2021 obyvatelé Brna navrhli 723 projektů a do celoměstského hlasování se zapojilo 77 204 Brňáků. Díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás se podařilo zrealizovat 22 projektů a 41 projektů se aktuálně realizuje. Stejně jako každý z předchozích má i tento v pořadí již šestý ročník svou Výzvu participativního rozpočtu statutárního města Brna, kterou dnes schválili radní. Výzva je současně dokumentem, který příslušný ročník participativního rozpočtu formálně zahajuje a může také upravovat parametry,“ řekl náměstek Tomáš Koláčný.

Pro realizaci vítězných návrhů ze 6. ročníku brněnského participativního rozpočtu zastupitelstvo opět vyčlenilo 35 milionů korun. V rámci Výzvy jsou dále časově vymezeny hlavní fáze participativního rozpočtu, zejména fáze pro:
•    podávání návrhů projektů (1. 2. – 15. 5. 2022),
•    fáze sběru podpory projektů (1. 2. – 31. 5. 2022),
•    fáze hlasování o projektech (1.–30. 11. 2022) a
•    fáze realizace vítězných projektů (do konce roku 2025).„V rámci výzvy participativního rozpočtu pro rok 2022 došlo k navýšení maximální hodnoty návrhu ze 3 na 5 milionů korun z důvodu růstu cen stavebních prací. Výzva dále od letošního ročníku participativního rozpočtu ruší možnost podání návrhů směřujících pouze k pořízení projektové dokumentace – pro tyto účely bude brzy spuštěn nový nástroj participace ve městě Brně, tzv. občanské návrhy,“ upřesnil náměstek Tomáš Koláčný.

Veškeré informace o minulých ročnících i aktuálním najdou lidé na https://damenavas.brno.cz/.   

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.