Přeskočit na obsah

Radní schválili Výzvu k podávání návrhů do „Dáme na vás“ pro rok 2022

19. ledna 2022

Radní dnes schválili aktualizované znění Výzvy participativního rozpočtu pro šestý ročník „Dáme na vás“. Tato výzva je specifická pro každý ročník procesu participativního rozpočtu, určuje jeho harmonogram, objem finančních prostředků či další pravidla.

„Brněnský participativní rozpočet Dáme na vás se těší velké oblibě veřejnosti. Od roku 2017 do roku 2021 obyvatelé Brna navrhli 723 projektů a do celoměstského hlasování se zapojilo 77 204 Brňáků. Díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás se podařilo zrealizovat 22 projektů a 41 projektů se aktuálně realizuje. Stejně jako každý z předchozích má i tento v pořadí již šestý ročník svou Výzvu participativního rozpočtu statutárního města Brna, kterou dnes schválili radní. Výzva je současně dokumentem, který příslušný ročník participativního rozpočtu formálně zahajuje a může také upravovat parametry,“ řekl náměstek Tomáš Koláčný.

Pro realizaci vítězných návrhů ze 6. ročníku brněnského participativního rozpočtu zastupitelstvo opět vyčlenilo 35 milionů korun. V rámci Výzvy jsou dále časově vymezeny hlavní fáze participativního rozpočtu, zejména fáze pro:
•    podávání návrhů projektů (1. 2. – 15. 5. 2022),
•    fáze sběru podpory projektů (1. 2. – 31. 5. 2022),
•    fáze hlasování o projektech (1.–30. 11. 2022) a
•    fáze realizace vítězných projektů (do konce roku 2025).„V rámci výzvy participativního rozpočtu pro rok 2022 došlo k navýšení maximální hodnoty návrhu ze 3 na 5 milionů korun z důvodu růstu cen stavebních prací. Výzva dále od letošního ročníku participativního rozpočtu ruší možnost podání návrhů směřujících pouze k pořízení projektové dokumentace – pro tyto účely bude brzy spuštěn nový nástroj participace ve městě Brně, tzv. občanské návrhy,“ upřesnil náměstek Tomáš Koláčný.

Veškeré informace o minulých ročnících i aktuálním najdou lidé na https://damenavas.brno.cz/.   

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.