Přeskočit na obsah

Potravinová banka bude dál připravovat bagety pro uprchlíky v prostorách, které zdarma poskytne město

14. dubna 2022

Spolek Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský kraj může bezplatně využívat nebytové prostory na Cejlu 75 až do konce roku. Rozhodla o tom Rada města Brna.

„Jedná se o jednu z mnoha forem pomoci, kterou město poskytuje uprchlíkům i subjektům, které jim pomáhají. Potravinová banka hledala již v březnu vhodné prostory pro malou výrobnu studené kuchyně, které budou blízko centra a kvůli nakládce dostupné dodávkou, aby mohla připravovat bagety pro uprchlíky,“ připomněl náměstek primátorky města Brna Jiří Oliva a dodal: „Vzhledem ke krizové situaci, kdy bylo nutné prostory poskytnout neprodleně, jsme věc řešili nejdříve krátkodobou výpůjčkou na 29 dnů, což je administrativně snazší, a zároveň jsme zajistili potřebné kroky pro dlouhodobější režim. Na základě rozhodnutí radních se tak nyní sjednává bezplatné užívání až do konce roku. Město nejenže nevyžaduje nájem, ale bude také ze svého rozpočtu hradit náklady na energie.“

Obdobným způsobem postupovalo město také v případě poskytnutí části prostor v objektu tzv. Muzejky na Moravském náměstí 15 pro potřeby Ukrajinské iniciativy jižní Moravy. Zatím v režimu krátkodobé výpůjčky na 29 dní užívá prostory na Údolní 10 Ženský vzdělávací ústav, mezi lidmi známý jako spolek Vesna, pro provozování dětských skupin, pořádání vzdělávacích aktivit nebo k poskytování terapeutické pomoci uprchlíkům. Navazující dlouhodobější smlouvu by měla Rada města Brna projednávat 20. dubna.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 
162
e-mail: tis@brno.cz

 

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.