Přeskočit na obsah

Opakované veřejné projednání návrhu Územního plánu města Brna proběhne 21. a 22. června na výstavišti

09. června 2021

Na brněnském výstavišti, konkrétně v sále E1 pavilonu E proběhne ve dnech 21. a 22. června, vždy od 15.00 hod., opakované veřejné projednání návrhu Územního plánu města Brna. Rada města Brna dnes schválila smlouvu na organizační zajištění s městskou společností Veletrhy Brno, a. s.

„Veřejné projednání jednoho z nejdůležitějších strategických dokumentů města proběhne podobným způsobem jako loni a celou dobu bude náš tým k dispozici pro zodpovídání otázek od občanů. Prostory ve veletržním areálu se osvědčily již během prvního veřejného projednání územního plánu v červnu loňského roku. Důležité je kvalitní technické zázemí a dostatečná kapacita, která umožní přítomnost občanů i odborné veřejnosti,“ uvedl radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal a připomenul: „I tentokrát bude možná i distanční účast prostřednictvím online přenosu.“

Návrh nového územního plánu představili zástupci města Brna, Odboru územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna a Kanceláře architekta města Brna před rokem. K návrhu došlo přes 8 tisíc podání obsahujících 36 tisíc požadavků na úpravy. „Opakované veřejné projednání se zaměří na ta místa územního plánu, která byla na základě námitek a připomínek změněna,“ dodal Filip Chvátal.

Návrh nového územního plánu zpracovává Kancelář architekta města Brna. Veřejná vyhláška, kterou Odbor územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna jako pořizovatel územně plánovací dokumentace oznamuje veřejná projednání, je k dispozici na elektronické úřední desce Magistrátu města Brna, na úředních deskách městských částí a na Portálu územního plánování města Brna.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.