Přeskočit na obsah

Odpoledne v akvaparku, co není. Nejrychlejší řešitelé šifrovací hry řádili v Lužánkách

12. května 2018 1 minuta čtení
(ral) – Paddleboardy, zorbovací koule a další atrakce si dnes užili zástupci nejrychlejších týmů, které se zapojily do šifrovací hry Brno, co není. Bazén za Lužánkami si na dvě hodiny vyzkoušel roli akvaparku, do kterého se definitivně rozroste v několika letech.

Třetí kolo šifrovací hry Brno, co není, odstartovalo před týdnem. Dnes odpoledne čekala na nejúspěšnější týmy odměna. Opět měla podobu nevšedního zážitku, tematicky spojeného se strategickým projektem města. Po Plotní a Janáčkově kulturním centru se tentokrát vztahovala k lužáneckému akvaparku. 

Současný plavecký bazén se na dvě hodiny proměnil v zábavnou vodní zónu plnou atrakcí, od skluzavek a nafukovacích kol přes paddleboardy až k lákadlu největšímu – zorbovací kouli. „Určitě tady dneska vyzkoušíme všechno, je to super,“ těšil se Ondřej Zábojník z týmu s poetickým názvem Vořežpruti. Celý bazén se všemi zábavními prvky měli hráči na dvě hodiny jen pro sebe. 

Bazén za Lužánkami se už na začátku příštího roku rozšíří o novou wellness zónu. Do dvou let ke stávajícímu 50metrovému bazénu přibude ještě nový, 25metrový. Postupně by se měly stát součástí celého akvaparku (více jsme psali např. zde).

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.