Přeskočit na obsah

Elita Brna, co není zamířila do garáží JKC

28. dubna 2018 2 minuty čtení
(mad) – Zástupci nejrychlejších týmů z druhého kola soutěže „Brno, co není“ se dnes odpoledne setkali u staveniště Janáčkova kulturního centra, aby si vyzvedli svoji zaslouženou zážitkovou odměnu. Tou byla návštěva stavby JKC s překvapením.

Šifrovací hra Brno, co není je určena pro týmy od dvou do pěti hráčů, které řeší v brněnských ulicích šifry a logické hry. Týká se strategických projektů města, přičemž jedním z nich je i JKC, a zatím se jí zúčastnilo přes 600 lidí. Celou hru zakončí velké finále pro sto nejlepších týmů. „Druhé kolo nám přišlo na přemýšlení obtížnější. Hodně jde o první okamžik, co vás napadne jako první. Když se toho držíte dlouho, ztratíte čas, a pak zjistíte, že je to špatně,“ řekl Petr Bečica z týmu Marmeláda. „Hru máme spojenou s procházkou a s venčením malé dcery. Druhé kolo jsem si chtěl dát na pohodu, ale tady Nikča říkala, že bychom se mohli trochu posnažit a popohnat čas,“ dodal se smíchem na adresu své partnerky. 

Hádanky tohoto kola, které bylo spuštěno minulou sobotu, vyluštilo zatím 38 týmů, z nichž ty nejrychlejší čekal originální zážitek. Ten byl uveden koncertem smyčcového kvarteta Nostalgia Quartet, tvořeného hudebníky z Filharmonie Brno. Vystoupení souboru se odehrálo na střeše garáží JKC, nad nimiž vyroste Sál pro Brno. Úvodní slovo k němu řekl manažer projektu Stanislav Michalík, který také přidal několik zajímavostí – například že v místě stavby, kde dřív stála kasárna, se nejvíce našly troubele dýmek a hrací kostky. „Koncert byl moc pěkný,“ pochvaloval si Jaroslav Lukeš z týmu Spukešovi.

Následovala prohlídka dosud dostavěných částí garáží, která se odehrála v dobrodružném duchu. Vyzbrojeni helmami a čelovkami vyrazili výherci garážovým „labyrintem“. Cílem jejich putování byla symbolicky zakládací listina JKC. Akce se zúčastnil také zhotovitel projektu Jan Strmiska, vedoucí oddělení správce stavby z firmy Brněnské komunikace a.s., díky kterému se účastníci dozvěděli mnoho detailů o celé stavbě a kromě listiny viděli třeba hlubokou díru pro konstrukci jeřábu, který byl a v další etapě opět bude při stavbě použit. „Je to tu zajímavé,“ okomentovala výpravu do podzemí čtyřletá Julie a vzápětí raději utekla, což není vzhledem k charismatu autora velké překvapení. 

Třetí kolo startuje o půlnoci z pátku na sobotu 5. května 2018. Nejrychlejších pět týmů opět čeká zážitková odměna. Více informací zveřejní město ve čtvrtek 3. května 2018. 

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.