Přeskočit na obsah

Nejlepší týmy hry Brno, co není se vydaly do netradičních míst

14. dubna 2018 2 minuty čtení
(fpo) – Ježečci, Mozky z Prošlotin, Sinivalkoiset, Kiwi a Marmeláda. Těmto týmům se podařilo nejlépe rozetnout Šoférův gordický uzel na Plotní. Zástupci dvou z nich, Ježečků a Mozků z Prošlotin, se zúčastnili prohlídky míst, kam se obyčejný člověk nedostane.

Před týdnem město spustilo první kolo šifrovací hry „Brno, co není“. Zaregistrovalo se do ní více než 80 týmů. „Hru jsme si rádi zahráli a myslím si, že je pro všechny přívětivá. Vyřešit nám to trvalo asi hodinu, a proto to oceňuji, že si ji může zahrát každý,“ popsala Lenka Suchá, členka Mozků z Prošlotin.

Hádanky týkající se projektu Tramvaje Plotní úspěšně vyluštilo 31 týmů. Na ty nejlepší, kteří se mohli dnes zúčastnit speciální výhry, čekal netradiční zážitek.

První zastávkou bylo sídlo Dopravního podniku města Brna, ve kterém sídlí i jeho dispečink a operační středisko. Zde se monitoruje a řídí celý systém brněnské MHD. „V pracovní den tu sledujeme až 600 vozů, které jezdí v terénu. Naším cílem je udržet hromadnou dopravu v daných časových intervalech, řešíme poruchy vozů nebo také informujeme občany o zpožděních na sociálních sítích a webu,“ přiblížil fungování dispečinku vedoucí odboru řízení provozu Miroslav Dressler.

Výprava dále pokračovala na místo, které je symbolem prvního kola šifrovací soutěže. Exkurze po stavbě Tramvaje Plotní, jednoho ze strategických projektů a největších investičních akcí města, ukázala výhercům jeho potřebnost a také náročnost. Nejde jen o přeložení tramvajové trati z ulice Dornych na ulici Plotní, ale také o kompletní rekonstrukci inženýrských sítí a především o zvýšení kapacity kanalizační sítě. To je jeden z hlavních úkolů první etapy tohoto projektu. Kvůli tomu se stavba dostává až do 7metrové hloubky a dělníci se musejí vypořádat se spodní vodou.

Na prohlídku stavby projektu Tramvaje Plotní navázala poslední část připraveného programu. Místo, díky kterému dokážou vodárny regulovat při deštích odtok splašků a zamezovat znečišťování řek. Retenční nádrž Jenewainova je podzemní nádrží, která dokáže pojmout 8,5 tisíce kubíků splaškové vody. Zároveň je technologickým skvostem a Stavbou roku 2013. Dovnitř tohoto podzemního komplexu se podívali všichni účastníci exkurze a dozvěděli se, jak fungují retenční nádrže v Brně.

Druhé kolo startuje za týden, v sobotu 21. dubna 2018 v 10 hodin. Pět týmů, které jako první vyluští všechny šifry, čeká i v druhém kole nová zážitková odměna. Více informací zveřejní město ve středu 18. dubna 2018. „Na další kolo se těším a ve hře budeme pokračovat,“ zakončila Lenka Suchá.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.