Přeskočit na obsah

Na soutěži o podobu škol se bude stejnou měrou podílet město Brno a společnost Nová Zbrojovka

27. dubna 2022

Na konci března souhlasili brněnští radní se záměrem vyhlásit urbanisticko-architektonickou soutěž na podobu mateřské a základní školy v areálu Nové Zbrojovky. Na dnešní schůzi rozhodlo vedení města o zapojení do financování soutěže.

„Na soutěži se bude stejnou měrou finančně podílet město Brno a investor, jímž je společnost Nová Zbrojovka, která v dané lokalitě staví novou čtvrť. Na dnešní schůzi jsme proto doporučili zastupitelstvu, aby schválilo poskytnutí neinvestičního příspěvku ve výši 1,875 milionu korun Kanceláři architekta města Brna. Stejnou částkou přispěje i investor. KAM Brno v současné době připravuje podmínky pro zahájení soutěže. Zároveň magistrátní odbor investic sestavuje smlouvu o spolupráci mezi městem a investorem v rámci této urbanisticko-architektonické soutěže. Samotné vyhlášení soutěže je plánováno na červen letošního roku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Před dvěma týdny byla jmenována porota soutěže. Podrobnosti jsou uvedeny na webu města

Tiskovou zprávu týkající se záměru vyhlásit soutěž najdete zde.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.