Přeskočit na obsah

Na rekonstrukci Arnoldovy vily začnou chodit z města peníze. Transfer 45 milionů ještě musí schválit zastupitelstvo

15. června 2022

Pětačtyřicet milionů korun již dříve schválených na rekonstrukce Arnoldovy vily poputuje z městské kasy do Muzea města Brna, které má projekt obnovy této památky a její přeměny na Centrum Dialogu na starosti. Hodit se budou i poznatky z Norska.

Smlouva na rekonstrukci Arnoldovy vily byla podepsána v listopadu 2021, poklep základního kamene proběhl o měsíc později. Jako první musel být vybudován příjezd pro techniku a následně se začalo se statickým zajištěním objektu, nyní se postupně prochází interiér, aby se do práce mohli pustit restaurátoři. Zajímavé nálezy a průběh rekonstrukce je možné sledovat ve fotogalerii na webových stránkách www.arnoldovavila.cz

„Probíhající práce je samozřejmě nutné průběžně financovat, na čemž se významně podílí i město. Rada tak dnes doporučila zastupitelstvu schválit finanční transfer pro Muzeum města Brna, které má rekonstrukci Arnoldovy vily na starosti, ve výši 45 milionů korun z celkově plánovaných téměř 110 milionů,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer.

Brněnský radní se v těchto dnech se zástupci Muzea města Brna zúčastnil několika akcí v Norsku, kde projekt revitalizace Arnoldovy vily společně prezentovali. Ve dnech 10.–14. 6. se v norském Oslu uskutečnil workshop a sympozium Zrození moderního města a kultura životního stylu dlouhého století. „Proběhlo několik setkání se zástupci naší partnerské organizace – Národního muzea umění, architektury a designu. V sobotu jsme se za přítomnosti královské rodiny zúčastnili slavnostního otevření nového Národního muzea, které je největší ve Skandinávii. Na pondělním workshopu jsem pak představil společný projekt záchrany a rehabilitace Arnoldovy vily, který je díky naší spolupráci s Národním muzeem částečně financován z Norských fondů,“ řekl Marek Fišer.

Dřívější tiskové zprávy vydané k tématu:
Arnoldova vila se dočká rekonstrukce, smlouva se zhotovitelem je podepsaná
Rekonstrukce Arnoldovy vily začala. Vznikne zde Centrum dialogu

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.