Přeskočit na obsah

Na rekonstrukci Arnoldovy vily začnou chodit z města peníze. Transfer 45 milionů ještě musí schválit zastupitelstvo

15. června 2022
Pětačtyřicet milionů korun již dříve schválených na rekonstrukce Arnoldovy vily poputuje z městské kasy do Muzea města Brna, které má projekt obnovy této památky a její přeměny na Centrum Dialogu na starosti. Hodit se budou i poznatky z Norska.

Smlouva na rekonstrukci Arnoldovy vily byla podepsána v listopadu 2021, poklep základního kamene proběhl o měsíc později. Jako první musel být vybudován příjezd pro techniku a následně se začalo se statickým zajištěním objektu, nyní se postupně prochází interiér, aby se do práce mohli pustit restaurátoři. Zajímavé nálezy a průběh rekonstrukce je možné sledovat ve fotogalerii na webových stránkách www.arnoldovavila.cz

„Probíhající práce je samozřejmě nutné průběžně financovat, na čemž se významně podílí i město. Rada tak dnes doporučila zastupitelstvu schválit finanční transfer pro Muzeum města Brna, které má rekonstrukci Arnoldovy vily na starosti, ve výši 45 milionů korun z celkově plánovaných téměř 110 milionů,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer.

Brněnský radní se v těchto dnech se zástupci Muzea města Brna zúčastnil několika akcí v Norsku, kde projekt revitalizace Arnoldovy vily společně prezentovali. Ve dnech 10.–14. 6. se v norském Oslu uskutečnil workshop a sympozium Zrození moderního města a kultura životního stylu dlouhého století. „Proběhlo několik setkání se zástupci naší partnerské organizace – Národního muzea umění, architektury a designu. V sobotu jsme se za přítomnosti královské rodiny zúčastnili slavnostního otevření nového Národního muzea, které je největší ve Skandinávii. Na pondělním workshopu jsem pak představil společný projekt záchrany a rehabilitace Arnoldovy vily, který je díky naší spolupráci s Národním muzeem částečně financován z Norských fondů,“ řekl Marek Fišer.

Dřívější tiskové zprávy vydané k tématu:
Arnoldova vila se dočká rekonstrukce, smlouva se zhotovitelem je podepsaná
Rekonstrukce Arnoldovy vily začala. Vznikne zde Centrum dialogu

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.