Městskou policii posílilo devět strážníků - Tiskový servis

Městskou policii posílilo devět strážníků

  • 14. prosince 2017
  • 1 minuta čtení

(ik) – Městská policie Brno (MPB) rozšířila svůj stav o dvě ženy a sedm mužů. Slavnostní vyřazení strážníků-čekatelů se uskutečnilo ve středu na Nové radnici. Služební odznaky jim předal primátor Petr Vokřál, který je velitelem této složky.

„Prošli jste důkladnou teoretickou i praktickou průpravou a já nepochybuji o tom, že k tomu, co už umíte, přidáte nadšení, zodpovědnost a plné nasazení. Zkrátka stanete se dalšími profesionály, kteří posílí image brněnské městské policie jako instituce pracující ve prospěch města a jeho obyvatel,“ uvedl Petr Vokřál a popřál nováčkům hodně úspěchů v jejich službě.

„Legislativa se v poslední době velmi dynamicky vyvíjela. O to větší úsilí jste museli vynaložit při zorientování se především v právní problematice,“ zdůraznil Luboš Oprchal, ředitel MPB.

Po výběrovém řízení čekatelé nejprve absolvovali speciální kurz a poté zkoušky odborné způsobilosti. Rozšířili tak počty MPB, kde slouží na 500 strážníků. Pro naplnění plánovaného stavu by tato složka potřebovala přijmout do služby ještě padesátku nových kolegů.

Slavnostnímu předávání služebních průkazů i odznaků přihlíželi rodinní příslušníci a přátelé nových strážníků.

Další články z rubriky