Přeskočit na obsah

Město uspělo s žádostmi o dotace na úpravy školských zařízení

08. června 2022

Rada města Brna se na dnešním jednání seznámila s výsledky rozhodnutí o poskytnutí dotací u tří stavebních projektů. Ty se týkají Základní školy Přemyslovo náměstí, Základní školy Heyrovského a mateřských škol při ulici Kachlíkova.

„První úspěch jsme zaznamenali u projektu výstavby nových odborných učeben na Základní škole Přemyslovo námětí ve Slatině. Předpokládané celkové náklady činí 43,049 milionu korun včetně DPH. Město zažádalo o dotaci ve výši 30,270 milionu korun v rámci Integrovaného regionálního operačního programu a s touto žádostí jsme uspěli. Se samotnou výstavbou by se mohlo začít v průběhu letošního roku. Závěrem doplním, že městu se podařilo v programovém období 2014 až 2020 získat dotaci ve výši 415,2 milionu korun na 24 projektů mateřských a základních škol s celkovými náklady ve výši 687,6 milionu korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Více o projektu na ZŠ Přemyslovo náměstí najdete zde

Z Integrovaného regionálního operačního programu se v programovém období 2014 až 2020 podařilo městu získat dotaci ve výši 415,2 mil. Kč na 24 projektů mateřských a základních škol s celkovými náklady ve výši 687,6 mil. Kč.

Další dotace byla uznána projektu modernizace kotelny, která slouží třem mateřským školám při ulici Kachlíkově v Brně-Bystrci. „Město si v tomto případě na projekt požádalo o dotaci z Národního plánu obnovy prostřednictvím Národního programu Životní prostředí. Nyní jsme byli vyrozuměni o tom, že nám dotace bude poskytnuta, a to ve výši 3,7 milionu korun. Celkové náklady na akci, která proběhla v loňském roce, byly 11,5 milionu korun včetně DPH,“ doplnil Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství

Posledním projektem, u kterého se městu podařilo získat dotaci, je výměna tepelného zdroje na ZŠ Heyrovského. Vybudováním nového energeticky úsporného a ekologického zdroje tepla dojde ke snížení spotřeby zemního plynu a elektrické energie. Stavba vyjde na 9,7 milionu korun včetně DPH, dotace by měla pokrýt částku 3,1 milionu korun. S realizací se počítá ještě letos. 

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.