Přeskočit na obsah

V mateřských školách na Kachlíkově se zmodernizuje kotelna za téměř 12 milionů Kč

10. února 2021

Jedním z témat, která dnes radní diskutovali, byla investice do společného technického zázemí tří mateřských škol při ulici Kachlíkově v Brně-Bystrci. V rámci stavby dojde k modernizaci kotelny. Město si na projekt požádá o dotaci z Operačního programu Životního prostředí.

„Vedení města Brna se rozhodlo rekonstruovat kotelnu a topení v budovách mateřských škol Kachlíkova 17, 19 a 21. Kotelna je společná pro všechny tři školky. Plánujeme nahradit stávající čtyři kotle za jeden plynový kondenzační kotel a kogenerační jednotku. Ta zajistí optimální spotřebu energie pro výrobu tepla a teplé vody. Díky tomu dojde k úsporám, a to ve výši přibližně 312 tisíc Kč ročně. Provoz nového zařízení tak bude šetrnější k životnímu prostředí,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Rada města Brna dnes projekt posvětila a doporučila zastupitelům, aby souhlasili s přípravou žádosti o dotaci. „Počítáme s celkovými náklady ve výši 11,9 milionu Kč. Dotace by mohla dosáhnout částky 2,7 milionu Kč. Město by následně uhradilo ze svého rozpočtu 5,3 milionu a městská část 3,9 milionu Kč,“ doplnil Petr Hladík.

Mateřské školy Kachlíkova 17, 19 a 21 v současné době navštěvuje 226 dětí. Budovy školek byly v letech 2013 a 2014 zatepleny s přispěním peněz z Operačního programu Životní prostředí.

Modernizace kotelny by měla proběhnou převážně v druhé polovině letošního roku.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.