Přeskočit na obsah

V mateřských školách na Kachlíkově se zmodernizuje kotelna za téměř 12 milionů Kč

10. února 2021
Jedním z témat, která dnes radní diskutovali, byla investice do společného technického zázemí tří mateřských škol při ulici Kachlíkově v Brně-Bystrci. V rámci stavby dojde k modernizaci kotelny. Město si na projekt požádá o dotaci z Operačního programu Životního prostředí.

„Vedení města Brna se rozhodlo rekonstruovat kotelnu a topení v budovách mateřských škol Kachlíkova 17, 19 a 21. Kotelna je společná pro všechny tři školky. Plánujeme nahradit stávající čtyři kotle za jeden plynový kondenzační kotel a kogenerační jednotku. Ta zajistí optimální spotřebu energie pro výrobu tepla a teplé vody. Díky tomu dojde k úsporám, a to ve výši přibližně 312 tisíc Kč ročně. Provoz nového zařízení tak bude šetrnější k životnímu prostředí,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Rada města Brna dnes projekt posvětila a doporučila zastupitelům, aby souhlasili s přípravou žádosti o dotaci. „Počítáme s celkovými náklady ve výši 11,9 milionu Kč. Dotace by mohla dosáhnout částky 2,7 milionu Kč. Město by následně uhradilo ze svého rozpočtu 5,3 milionu a městská část 3,9 milionu Kč,“ doplnil Petr Hladík.

Mateřské školy Kachlíkova 17, 19 a 21 v současné době navštěvuje 226 dětí. Budovy školek byly v letech 2013 a 2014 zatepleny s přispěním peněz z Operačního programu Životní prostředí.

Modernizace kotelny by měla proběhnou převážně v druhé polovině letošního roku.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.