Přeskočit na obsah

Město se zapojilo do výzvy usilující o stabilizaci rozvoje moderní energetiky

09. června 2021
Představitelé města se připojili k výzvě, jejímž cílem je otevření tržně soutěžené podpory všem typům obnovitelných zdrojů energie a stabilizace podmínek podpory. Zařadili se tak mezi více než 560 signatářů z řad fyzických osob i organizací. Výzvu organizátoři adresují předsedům parlamentních stran.

Výzvu připravil Svaz moderní energetiky ve spolupráci s Aliancí pro energetickou soběstačnost, Změnou
k lepšímu, CZ BIOM a Solární asociací. „Autoři a signatáři výzvy požadují rozumné změny v novele zákona
o podporovaných zdrojích. Podpisem se město Brno zařadí po bok zodpovědných organizací a podpoří tak svoji strategii nastolenou dokumenty jako je Územní energetická koncepce, strategie Brno 2050 nebo Akční plán pro udržitelnou energii a klima města Brna. Vedení města je v souladu s myšlenkou, že požadované změny umožní stabilizovat rozvoj moderní energetiky a připraví základy pro podporu nových projektů obnovitelných zdrojů, která nebude zátěží pro spotřebitele elektrické energie,“
řekl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

K 1. červnu 2021 podepsalo výzvu celkem 562 fyzických osob i organizací. Mnoho z nich jsou partnery města v rámci Memoranda o dlouhodobé spolupráci na závazku města Brna k adaptaci na klimatické změny. Mezi ně patří například společnosti IKEA, Y Soft nebo Schejbal & Partners. Plné znění výzvy a další informace jsou k dispozici na webu https://rozumnapodpora.cz.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.