Přeskočit na obsah

Město se zapojilo do výzvy usilující o stabilizaci rozvoje moderní energetiky

09. června 2021

Představitelé města se připojili k výzvě, jejímž cílem je otevření tržně soutěžené podpory všem typům obnovitelných zdrojů energie a stabilizace podmínek podpory. Zařadili se tak mezi více než 560 signatářů z řad fyzických osob i organizací. Výzvu organizátoři adresují předsedům parlamentních stran.

Výzvu připravil Svaz moderní energetiky ve spolupráci s Aliancí pro energetickou soběstačnost, Změnou
k lepšímu, CZ BIOM a Solární asociací. „Autoři a signatáři výzvy požadují rozumné změny v novele zákona
o podporovaných zdrojích. Podpisem se město Brno zařadí po bok zodpovědných organizací a podpoří tak svoji strategii nastolenou dokumenty jako je Územní energetická koncepce, strategie Brno 2050 nebo Akční plán pro udržitelnou energii a klima města Brna. Vedení města je v souladu s myšlenkou, že požadované změny umožní stabilizovat rozvoj moderní energetiky a připraví základy pro podporu nových projektů obnovitelných zdrojů, která nebude zátěží pro spotřebitele elektrické energie,“
řekl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

K 1. červnu 2021 podepsalo výzvu celkem 562 fyzických osob i organizací. Mnoho z nich jsou partnery města v rámci Memoranda o dlouhodobé spolupráci na závazku města Brna k adaptaci na klimatické změny. Mezi ně patří například společnosti IKEA, Y Soft nebo Schejbal & Partners. Plné znění výzvy a další informace jsou k dispozici na webu https://rozumnapodpora.cz.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.