Přeskočit na obsah

Město bude spolupracovat s investorem, který plánuje postavit bytové domy i parkovací stání v Židenicích a na Vinohradech

19. ledna 2022
Akciová společnost Semira plánuje stavbu rozsáhlého obytného souboru v lokalitě mezi ulicemi Líšeňská, Šedova, Věstonická a Viniční. Ve dvou etapách by zde mělo postupně vzniknout 300 bytových jednotek a 388 odstavných parkovacích stání. Radní dnes doporučili zastupitelstvu schválit smlouvu o spolupráci. Na jejím základě bude například vybudovaná veřejná dopravní a technická infrastruktura po kolaudaci převedena do vlastnictví města, které od investora získá také investiční příspěvek 12,7 milionu korun na posílení zásobování vodou v oblasti Viniční–Šedova.

„Předmětem smlouvy mezi investorem a městem je stavba s názvem Obytný soubor Šedova – 1. etapa. Stavební záměr zahrnuje stavbu bytového domu AB, který bude mít 2 nadzemní podlaží pro 221 parkovacích stání, 6 nadzemních podlaží v části B a 15 nadzemních podlaží v části A. Celkem zde vznikne 179 bytových jednotek, 14 ateliérů a 1 komerční prostor. Další bytový objekt C nabídne 53 bytových jednotek a 31 parkovacích stání, bytový dům D pak 68 bytových jednotek a 85 parkovacích stání. Na venkovních zpevněných plochách při ulici Šedova je navrženo 52 stání. Vybudovaná veřejná dopravní a technická infrastruktura přejde po kolaudaci do vlastnictví města, které zajistí další údržbu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V souladu se zásadami pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury zaplatí investor příspěvek ve výši 12,7 milionu korun. „Ten použijeme na výstavbu zásobovacího vodovodního řadu v popsané oblasti,“ doplnila Markéta Vaňková.

Předpokládaný termín zahájení výstavby je podle investora rok 2023. Podle smluvních ujednání musí být vše hotové do konce roku 2029.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.