Přeskočit na obsah

Město bude spolupracovat s investorem, který plánuje postavit bytové domy i parkovací stání v Židenicích a na Vinohradech

19. ledna 2022

Akciová společnost Semira plánuje stavbu rozsáhlého obytného souboru v lokalitě mezi ulicemi Líšeňská, Šedova, Věstonická a Viniční. Ve dvou etapách by zde mělo postupně vzniknout 300 bytových jednotek a 388 odstavných parkovacích stání. Radní dnes doporučili zastupitelstvu schválit smlouvu o spolupráci. Na jejím základě bude například vybudovaná veřejná dopravní a technická infrastruktura po kolaudaci převedena do vlastnictví města, které od investora získá také investiční příspěvek 12,7 milionu korun na posílení zásobování vodou v oblasti Viniční–Šedova.

„Předmětem smlouvy mezi investorem a městem je stavba s názvem Obytný soubor Šedova – 1. etapa. Stavební záměr zahrnuje stavbu bytového domu AB, který bude mít 2 nadzemní podlaží pro 221 parkovacích stání, 6 nadzemních podlaží v části B a 15 nadzemních podlaží v části A. Celkem zde vznikne 179 bytových jednotek, 14 ateliérů a 1 komerční prostor. Další bytový objekt C nabídne 53 bytových jednotek a 31 parkovacích stání, bytový dům D pak 68 bytových jednotek a 85 parkovacích stání. Na venkovních zpevněných plochách při ulici Šedova je navrženo 52 stání. Vybudovaná veřejná dopravní a technická infrastruktura přejde po kolaudaci do vlastnictví města, které zajistí další údržbu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V souladu se zásadami pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury zaplatí investor příspěvek ve výši 12,7 milionu korun. „Ten použijeme na výstavbu zásobovacího vodovodního řadu v popsané oblasti,“ doplnila Markéta Vaňková.

Předpokládaný termín zahájení výstavby je podle investora rok 2023. Podle smluvních ujednání musí být vše hotové do konce roku 2029.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.