Přeskočit na obsah

Kauza Ponava: Krajský soud potvrdil vydání předběžného opatření

25. července 2019 1 minuta čtení
(ral) - Žádné firmy najaté společností Libora Procházky CZECHCITY nemají u Bobycentra právo bránit řidičům ve vjezdu nebo od nich vybírat poplatky. Předběžné opatření, které vydal Městský soud v Brně, nyní potvrdil i krajský soud. „Na definitivní rozhodnutí v letitém sporu budeme muset ještě počkat, ale opakovaná soudní rozhodnutí v náš prospěch jsou velmi důležitá,“ říká k tomu brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Brno se na soud obrátilo letos v zimě, aby zastavilo opakující se jednání několika firem, které na parkovištích a komunikacích v lokalitě za Lužánkami neoprávněně vybíraly parkovné u vjezdu do areálu Bobycentra i na parkovišti u hokejových hal. Došlo i na umístění betonových a jiných zábran, které vjezd do těchto míst úplně znemožňovaly. Výzvy města k ukončení tohoto jednání se nesetkaly s odezvou, takže zábrany nakonec na pokyn brněnských radních odstranila městská společnost BKOM. Na návrh města pak městský soud vydal předběžné opatření, kterým nařídil dotčeným firmám zdržet se všech činností omezujících přístup na městské pozemky v lokalitě Ponava. Po jejich odvolání se věcí zabýval krajský soud, který potvrdil stávající rozhodnutí.

K popsané situaci vedly dlouholeté majetkoprávní spory, které město vede s podnikatelem Liborem Procházkou. Fakta popisuje tato tisková zpráva.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.