Přeskočit na obsah

Hřiště s umělým povrchem za Lužánkami bude dál sloužit sportu

27. června 2017 2 minuty čtení
(ik) - V Brně bude k dispozici pro veřejnost další sportoviště. Vznikne za Lužánkami, kde se od 9. do 17. června konal evropský šampionát v malé kopané.

Fotbalisté hráli zápasy na umělém travnatém koberci. Rada města Brna v úterý na svém zasedání schválila bezúplatný převod tohoto travnatého koberce od Asociace malého fotbalu ČR na městskou společnost STAREZ-SPORT.

Současně také radní doporučili zastupitelstvu schválit investiční dotaci společnosti STAREZ-SPORT ve výši 1 800 000 korun na dovybavení tohoto areálu za Lužánkami, konkrétně na vybudování tribuny pro cca 100 diváků, osvětlení, mantinely, střídačky a další jeho zabezpečení.

„Umělý travnatý koberec a další zázemí bude možné v budoucnosti přesunout. Například do Pisárek do areálu Koupaliště Riviéra, kterou provozuje také společnost STAREZ-SPORT. A to pro případ, že v těchto místech za Lužánkami začne stavba zimního stadionu,“ uvedl radní pro oblast školství mládeže a tělovýchovy Jaroslav Suchý.

Zastupitelstvo města Brna 11. dubna 2017 schválilo poskytnutí účelové neinvestiční dotace ve výši 3 miliony korun z městského rozpočtu Asociaci malého fotbalu ČR na uspořádání Mistrovství Evropy v malém fotbale mužů – EMF EURO 2017. Jednou z podmínek poskytnutí dotace byla povinnost příjemce po ukončení ME bezúplatně převést na subjekt určený městem Brnem umělý travnatý koberec, na kterém se konala akce.

Během šampionátu kolem hřiště byla tribuna pro 3 500 diváků.

Areál je v místech, kde stál od roku 1947 zimní stadion. Sloužil až roku 2000 a pro havarijní stav byl v roce 2008 zbourán. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.