Festival poučí o zdraví. A zároveň pobaví - Tiskový servis

Festival poučí o zdraví. A zároveň pobaví

Komu záleží na svém zdraví, měl by se o něj starat a měl by vědět, jak na tom je. Nasměrovat ho může praktický lékař – nebo třeba Festival zdraví v Brně. Seriál akcí potrvá rovné dva týdny a startuje v sobotu 15. června u Hrocha. Ambasadorem kampaně je šansonová dvojice Alena Antalová a Alex Anders.

Nordic walking. Foto: Jacek Chabraszewski

Nordic walking. Foto: Jacek Chabraszewski

Sportovní areál Hroch na Veslařské hostí 15. června od 13 hodin úvodní podnik Festivalu zdraví v Brně 2024. Vstup je zdarma.

Lidé si na stáncích brněnských nemocnic, škol a dalších organizací mohou nechat vyšetřit mateřská znaménka, určit krevní skupinu či změřit podíl tuku a svalů v těle, cukr v krvi nebo krevní tlak.

Městská policie Brno připravuje různé preventivní aktivity a jízdu zručnosti, Český červený kříž ukáže základy obvazování a záchranáři předvedou sanitku i ukázky resuscitace včetně použití automatizovaného externího defibrilátoru (AED). Preventivní poradnu otevře vzdělávací program HOBIT zacílený na rozpoznávání příznaků mozkové mrtvice a infarktu myokardu. Nadační fond Modrý hroch láká na kvízy pro děti a nezisková organizace provozující aplikaci Záchranka seznámí se samotnou aplikací i se základy 1. pomoci.

Jak jste na tom s fyzickou kondicí? To prověří různé brněnské kluby a spolky, které si připravily aktivity pro děti i dospělé ve sportech jako biatlon, florbal, step a tanec, in-line bruslení nebo nordic walking. Hlavně malé účastníky potěší nafukovací trampolíny, bodyzorbing, balonková show, malování na obličej a další atrakce.

Nechybí ani kulturní program – od 13.30 hodin děti pobaví hudební představení Áňa, Pó a pes, od 15 hodin na pódium naskočí tanečníci, v 16 hodin zazpívá šansony duo Alena Antalová a Alex Anders, v 17.30 na ně navážou stepaři a závěr dne obstará koncert kapely Zelená pára.

Tipy na další aktivity festivalu najdete níže, kompletní přehled je ke stažení na webu zdravi.brno.cz. Většina akcí je zdarma, někde chtějí registraci.

so 15. 6. / 11 hod.

Výlet přes Holednou k Hrochovi

Projděte se s Vlastivědným klubem Petra Bezruče od zastávky Voříškova přes rozhlednu Holedná do Jundrova a podél Svratky k Hrochovi.

vkpb.sablony.quonia.cz

___

ne 16. 6. / 10–12 hod. 

Workshop a ukázky cvičení jógy pro zdravá záda

V budově E34 Fakulty sportovních studií MUNI se bude cvičit jóga k nápravě svalových nerovnováh. Počet míst je omezen.

joga.cz/brno

___

po 17. 6. / 8–16 hod. 

Vyšetření paměti pro seniory 60+

V Diakonii ČCE na Hrnčířské 27 nabízejí testy, které odhalí, zda jsou vaše potíže s pamětí v normě. Poradí také, jak paměť zlepšit.

brno.diakonie.cz

___

út 18. 6. / 10–12, 13–15 hod.

Konzultace o výživě

V nutriční ambulanci v 2. patře Úrazové nemocnice poradí, jak se naučit číst obaly potravin, a poučí o vláknině, sladidlech, tucích či soli ve stravě.

unbr.cz

___

st 19. 6. / 7–19 hod. 

Na Palačáku pro zdraví

Otevřená sportoviště Pod Palackého vrchem – workoutová hřiště, in-line dráha, venkovní bouldering, po registraci cvičení pro seniory či běh s lektorem.

cesa.vut.cz

___

čt 20. 6. / 10–12 hod. 

Muzikoterapie pro každého

Hudba léčí – umožňuje poznat vlastní tělo a zlepšit pohyb, paměť i komunikaci. Více se dozvíte na třídě Kpt. Jaroše 3 po předchozí registraci.

klarapomaha.cz

___

pá 21. 6. / 19.30 hod. 

Jízda Brnem bez motoru

Po silnicích, které jinak patří autům, posviští jezdci na in-line bruslích, koloběžkách, kolech či longboardech. Sraz naproti Lidlu na Hněvkovského.

brno-inline.cz

___

so 22. 6. / 9.30–12 hod. 

Lesní mysl v oboře Holedná

Organizátoři zvou na procházku, při které zbystříte smysly, zpomalíte a dostanete se tak blíž k sobě. Kapacita je 8 lidí.

lesnimysl.cz

___

po 24. 6. / 12.30–15 hod.

Základy kojení

Přednáška pro budoucí maminky se koná na Magistrátu města Brna na Malinovského nám. 3 v posluchárně č. 111.

www.reservio.cz/b/gynekologicko-porodnicka-klinika

___

út 25. 6. / 14–16 hod. 

Beseda s logopedkou

Moje dítě ještě nemluví. Může se dospělý naučit lépe mluvit? Máte jinou otázku? Přijďte se zeptat.

E-mail: votavova.iva@brno.cz

___

st 26. 6. / 10–17 hod. 

Ping-pong před knihovnou

Před pobočkou Knihovny Jiřího Mahena na Veslařské 56 si můžete zahrát stolní tenis, vybavení vám půjčí.

kjm.cz

___

čt 27. 6. / 16–18.30 hod. 

Výuka terénní cyklistiky pro děti

Odložte mobily a přijďte se naučit spoustu nových triků. Vlastní cyklistická výbava v bezvadném stavu je podmínkou. Registrace nutná.

zdravaskolicka.eu