E-šalinkarta: Na přelomu roku bude mít systém žádostí o dotace nutnou odstávku

  • 28. prosince 2017
  • 1 minuta čtení
(ral, fpo) – Na Nový rok nebude možné požádat o dotaci na „šalinkartu“. Po zbytek roku 2018 ale ano. Po nutné čtyřiadvacetihodinové odstávce vstoupí systém dotací na elektronické roční předplatné jízdné do druhého roku fungování.

Od silvestrovské 23. hodiny do novoroční 23. hodiny proběhne z technických důvodů odstávka systému vyřizování dotací na roční elektronickou „šalinkartu“. Odstávka se netýká celého systému BrnoiD. Během těchto čtyřiadvaceti hodin zájemci o dotaci pouze nebudou moci odeslat žádost.

Výše dotace se v roce 2018 nezmění, zůstane na částce 1425 korun. Rovněž způsob požádání bude stále stejný. Žádost zůstává plně elektronická a ti, kdo mají z letoška vyřízenou registraci do systému BrnoiD, provedou nákup jednoduše odkudkoli, bez nutnosti někam chodit osobně. Pokud vás registrace teprve čeká, pro plnohodnotný přístup k účtu BrnoiD bude nutné navštívit některé z ověřovacích míst.

Příspěvek se týká pouze elektronických jízdenek, které jsou dostupné výhradně zde. Žádost o příspěvek může podat každý, kdo si zde přes ověřený uživatelský účet zakoupí roční předplatní základní nepřenosnou jízdenku pro zóny 100 a 101 (běžná cena 4750 Kč). Podmínky pro žadatele i další informace najdete na webu https://brnopas.cz/cs/

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít