Dotace do sportu nebo nákup budov na Orlí – zastupitelé projednali 105 bodů - Tiskový servis

Dotace do sportu nebo nákup budov na Orlí – zastupitelé projednali 105 bodů

Téměř 154 milionů korun putuje na podporu sportu, a to v několika dotačních programech. Další peníze míří na obnovu památek nebo na vytváření zelených střech. Město podpoří organizaci mistrovství České republiky v počítačových hrách. Zastupitelé také schválili odkup budov na Orlí od České pošty a upravili pravidla pro pronájem startovacích bytů tak, aby se o ně mohli ucházet i mladí singles.

Dotace do sportu nebo nákup budov na Orlí – zastupitelé projednali 105 bodů
Dotace do sportu nebo nákup budov na Orlí – zastupitelé projednali 105 bodů

Na květnovém zasedání schválili zastupitelé poskytnutí dotací do sportu, a to v celkové výši 154 milionů Kč. Konkrétně peníze poputují na sportování mládeže, seniorů i handicapovaných. Dále se podpoří významné sportovní akce včetně e-sportového mistrovství republiky či rekonstrukce tenisového areálu v Lužánkách.

Město Brno také každoročně podporuje obnovu kulturních památek. V tuto chvíli je schváleno 15 žádostí v objemu 10,71 milionu Kč. Správci či majitelé budov díky tomu provedou různé restaurátorské práce, vymění okna nebo opraví fasádu. Přesný výčet žadatelů a popis prací najdete v materiálu, který byl předložen zastupitelům. Další dotaci ve výši více než 2 milionů Kč pošle městu stát. Národní divadlo toho využije pro opravu fasády Mahenova divadla.

Zelené střechy v Brně rostou díky městu jako houby po dešti. Celkem jich bylo realizováno 302, o čemž se můžete přesvědčit v mapovém portálu na webu ekodotace.brno.cz. Dnes zastupitelé schválili dotace ve výši 537 tisíc Kč pro poslední 4 žadatele.

Od prvního července začne na ulici Orlí fungovat centrální stavební úřad. Sídlit bude ve funkcionalistické budově, kde po desetiletí měla jednu z hlavních poboček Česká pošta. Od ní město Brno soubor budov odkoupí, a to za cenu 215 milionů Kč. Už dříve zde byl obnoven provoz poštovních služeb, ty od května zajišťuje magistrát formou pošty Partner.

Podporu dostupného bydlení pro mladé lidi se zastupitelé a zastupitelky rozhodli vztáhnout i na singles. Dosud se o tzv. startovací byty mohly hlásit jen páry nebo rodiny. Menší byty do 40 m2 nyní budou moci dát domov i jednotlivcům, kteří ještě nedovršili 40 let.

Další články z rubriky